Ekrāna sienas

Klasisko interjeru atribūts, dekoratīvais ekrāns joprojām piesaista daudzus un liek aizdomāties, kas atrodas aiz tā. Šodien ekrāns ir kļuvis par funkcionālu mājas vidi. Kādi ekrānu veidi ir zināmi un kā tie atšķiras??

Ekrāns ne tikai slēpj, bet arī ļauj ziņkārīgiem cilvēkiem aiz tā paslēpties.

Dekoratori mīl ekrānus Funkcionalitātes dēļ. Tas var zonēt, sadalīt un sarežģīt telpu, pievienot plastisku akcentu, ienest interjerā mākslinieciskumu un teatralitāti un spēlēt mākslas objekta lomu. Protams, visas šīs funkcijas ir tīri dekoratīvas, taču gandrīz jebkurā telpā ir iespējams izmantot vienu vai vairākas noderīgas ekrāna funkcijas, ja to atļauj platība.

Dekoratoriem patīk ekrāns tās funkcionalitātes dēļ. Tie var zonēt, sadalīt un sarežģīt telpu, pievienot plastiskus akcentus, ienest interjerā mākslinieciskumu un teatralitāti, kā arī spēlēt mākslas objekta lomu. Protams, visas šīs funkcijas ir tīri dekoratīvas, bet jūs varat izmantot vienu vai vairākas noderīgas ekrāna funkcijas praktiski jebkurā telpā, ja tās platība ļauj jums.

Paslēpt

Dekoratīvā sieta mērķis – Īslaicīgi sadaliet telpu zonās. Telpas ekrāns piedāvā iespēju paslēpt visu, kas nav redzams sabiedrībai. Tas ir viegls, tā pārkārtošana aizņem dažas sekundes. Tieši tāpēc dekoratīvie ekrāni ir ļoti populāri mājās, birojos, veselības aprūpes iestādēs un skaistumkopšanas salonos.

nošķirtā stūrī. Ekrānus var izmantot, lai atdalītu telpu pirms tualetes galdiņa vai "ģērbšanās zonas" Pirmais un līdz šim vienīgais zināmais risinājums: ciets rāmis ar vairākiem spārniem, kas savienoti kopā pēc akordeona principa. Ja režģa ekrānu novietosiet, piemēram, pie krēsla, kur vēlaties sapņot vai lasīt, tas neaizsegs gaismu un neaizsegs jūs no apkārtējās vides burzmas un burzmas. Ar ekrānu var aizklāt milzīgas guļamistabas galvgaldu radīt privātuma ilūziju.

Lasīt arī  Vadāmo starpsienu skaņas izolācija

Visbiežāk sastopamie starpsienu veidi ir: spoguļstikla, viena ekrāna un elastīgās starpsienas.

Vēsturiskā patiesība. Vai zinājāt, ka pirmie ķīniešu ekrāni sastāvēja no milzīga skaita lapu: vismaz 8, bet bieži vien 10 vai vairāk?. Ar vienu ekrānu var norobežot telpu telpā. Mūsdienās tās ir arī diezgan izplatītas.

Attēlā: Ligne Roset ekrāns ENDLESS, Delo Lindo dizains.

Ekrāna sienas ar lapām

Pirmais un līdz šim vienīgais zināmais risinājums: stingra struktūra ar vairākām lapām, kas savienotas viena ar otru kā akordeons. Stiprinājums tiek veikts ar sienas eņģēm vai mēbeļu eņģēm, dažkārt arī ar mīkstiem materiāliem ( ādas, auduma sloksnēm ). Agrāk dekoratīvo sietu būvēja uz koka karkasa, bet kopš 19. gadsimta beigām – uz koka karkasa un metāla. Mūsdienās papildus šiem materiāliem, jo īpaši biroja modeļos, izmanto arī plastmasu. Ekrāns piedāvā bagātīgi dekorētus ekrānus: grieztus vai kaltas dzelzs režģus, stikla vai vieglus koka paneļus ( ar žogiem, griezumu, zeltījumu ) austus auduma, papīra, plastmasas vai pleksiglapa loksnes. Ekrāna sienas var izgatavot dažādos stilos: no lauku un baroka līdz augsto tehnoloģiju stilam.

Karkasa augstums ir no 1,5 līdz 1,8 m un platums no 40 līdz 60 cm. Šie izmēri ļauj izveidot nelielu pagaidu sienas bloku, izmantojot ekrānu, kas pārāk neaizšķērso telpu.

Ekrānu skaits ir no diviem līdz gandrīz bezgalībai. Visizplatītākie ir trīs un četru lapu sieti.

Ekrāna skrūves. Jebkura rullo žalūzija var kalpot kā telpas sadalītājs. Taču papildus tekstilmateriāla starpsienām ražotāji piedāvā arī plastmasas, metāla un pat ādas viena ekrāna piekaramās starpsienas.

Lasīt arī  Vadāmo starpsienu skaņas izolācija

Attēlā: ekrāns Kamelia by Rugiano.

Viena ekrāna ekrāni

Tos izgudroja 20. gadsimta sākumā, kad radās ideja par atvērta tipa birojiem un radās nepieciešamība darba telpu sadalīt sekcijās. Strukturāli šie modeļi daudz neatšķiras no vērtņu modeļiem, tiem ir tikai viens lielāks taisnstūra formas panelis. Starpsienas var izmantot ne tikai darba vietu sadalīšanai, bet arī galdu atdalīšanai kafejnīcās vai eksāmenu telpu atvēršanai medicīnas centros. Tām stabilitātei ir nepieciešamas divas platas kājas vai kronšteina formas balsts. Pēdējo var aprīkot ar riteņiem. Uzņēmumi, kas koncentrējas uz biroju nozari ( piemēram Caimi ) piedāvā iespēju savienot ekrānus kopā, lai izveidotu mobilo sienu. Mājas mēbeļu ražotāji izgudro ekrānus ar negaidītām formām. Piemēram, ir pieejami šādi ekrāni: apļveida ( Edra ) vai mīkstās sienas ar spraugām laikrakstiem un grāmatām ( B&B Italia ), pakaramie priekšnamiem ( Longhi ).

Saliktie ekrāni. Pastāv īpaša ekrānu kategorija, kas ir salikti no atsevišķiem elementiem, līdzīgi kā puzles. Klients nosaka starpsienas garumu un platumu un var iegādāties nepieciešamo elementu skaitu. Parasti tās ir plastmasas sekcijas, taču var atrast arī tekstilmozaīkas starpsienas.

Attēlā: modelis Maria no Casamania.

Elastīgie ekrāni

Šis ekrāns ir salīdzinoši jauns produkts. Tā nav lapu kolekcija, bet gan siena, kuru var veidot pēc saviem ieskatiem, lai izveidotu labirintu. Katrs ražotājs piedāvā savu konstrukcijas variantu, taču vairumā gadījumu to veido cietas līstes vai caurules, kas savienotas ar elastīgiem materiāliem. Šādu dekoratīvo ekrānu var viegli izkārtot starpsienā, un, kad tas vairs nav nepieciešams, to var savilkt kompaktā ruļlī.

( bīdāmo ekrānu piemēri ir iesaiņoti kā papīra gabals ).

Ekrāna durvju priekšrocības:

  • Sieta durvīm nav nepieciešama īpaša uzstādīšana;
  • viegli pārvietot no vietas uz vietu, ļaujot ātri mainīt telpas izkārtojumu, īslaicīgi norobežot zonas;
  • Salocīts aizņem minimālu vietu to var paslēpt skapī vai skapī.
Lasīt arī  Vadāmo starpsienu skaņas izolācija

Ekrāna durvju trūkumi:

  • Ekrāna spēja sadalīt telpu zonās ir ierobežota: tas var radīt tikai vizuālu un psiholoģisku privātumu.
  • Atšķirībā no citiem starpsienu veidiem ekrāniem nav skaņas un siltuma izolācijas īpašību.
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: