Skaņu izolējošs stiklojums

Troksnis ir pilsētas iedzīvotāju biedrs, un jūs vēlaties atrast patvērumu no tā, kaut vai tikai iekštelpās. Kā izvēlēties logu, kas nodrošina labu aizsardzību pret ārējo troksni?

Gāzes ekranēšana. Kameras bieži vien ir piepildītas ar inertām gāzēm – tās vada skaņu daudz sliktāk nekā gaiss. Tas ir argona un sēra heksafluorīda maisījums ( sēra heksafluorīds ). Tas var samazināt trokšņa līmeni par 2,5-4 dBA. Tomēr logu skaņas izolācija būs jūtama augstās frekvencēs un var pat samazināties zemās frekvencēs. Turklāt gāzes gāzes dēļ telpā karstā laikā var būt ļoti karsts.

Stikls un tehnoloģija

noderīga asimetrija. Standarta dubultstikla logā trīs 4 mm biezi stikli atdala divas 6-12 mm biezas kameras. Palielinot kameras vai stikla biezumu, iespējams sasniegt 2-3 dBa skaņas izolācijas palielinājuma līmeni. Skaņas viļņu "iešūpošana" ir apgrūtināta šī asimetriskā konstrukcija.

Triplex. Telpas skaņas izolācija tiek panākta ar konstrukcijas tripleksu. Divi 3-6 mm biezi silikāta stikli ir savienoti kopā ar īpašu plēvi vai sveķiem. Dažreiz starp stikla stikliem tiek ievietots akrila monomērs, kas labāk absorbē vibrācijas. Trokšņa līmeni augstās frekvencēs var palielināt par 4-5 dBa.

Kombinētie modeļi. Labāko rezultātu var sasniegt, izmantojot tehnoloģiju kombināciju piemēram, piepildot asimetriskas stikla izolācijas vienības kameras ar inertu gāzi. Taču tas ir jādara uzmanīgi. Ja tiek palielināts ārējā stikla biezums, kameru platumam jābūt tādam pašam, pretējā gadījumā siltumizolācijas stikla vienības skaņas izolācija pat samazināsies. Un, ja stiklojums izrādīsies pārāk smags, vērtnes laika gaitā sagāzīsies.

Logs, kas izgatavots no balta piecu kameru PVC profila ar dubultstiklu un argona gāzi, maksā aptuveni 7-8 tūkstošus eiro. Euro par metru. Tā koka analoga ar koka vērtnēm cena var sasniegt 19 tūkstošus eiro. Euro.

Lasīt arī  Stikla veidi: stiklojums un izolācijas stikls

Profila opcijas

Piecas kameras. Skaņas izolāciju lielā mērā nodrošina stikls, taču piecu kameru profils nodrošina labāku trokšņu izolāciju nekā standarta trīs kameru profils. Populāras piecu kameru logu profilu sistēmas KBE "Eksperts" un TROCAL InnoNova no Profine grupas, Softline un Topline no VEKA, Ideal 4000 un 7000 no Aluplast, S7000 no Gealan, Brilliant Design no Rehau un daudzi citi izgatavot ne biezākas par 40-44 mm stikla izolācijas plāksnes, kas labi turas pie stiprinājumiem.

Dubultās vērtnes. ir labi aizsargātas pret troksni: ārējā vērtnē un iekšējā vērtnē ir ievietots 3-4 mm biezs stikls izolācijas stikla bloks. Tas rada diezgan apgrūtinošu konstrukciju, taču ražotāji (starp tiem- Domus, Joinex ) nodrošina, ka skaņas izolācija sasniedz 43 dBa. Šāds logs jums izmaksās aptuveni divreiz dārgāk nekā tā "kolēģi" Vienvērtīgie vērtņu logi.

Ventilācijas meklēšana. Tie ir aprīkoti ar akustiskiem pārsegiem un trokšņa izolācijas ieliktņiem. Tas nodrošina pareizo ventilācijas līmeni, vienlaikus nekaitējot skaņas izolācijai.

Blīvējumi un hermētiķi. Jo elastīgāks ir materiāls, kas savieno vērtnes un stikla paketi, jo labākas ir loga trokšņa izolācijas īpašības. Izvēlieties blīves un hermētiķus, kas izgatavoti no sintētiskiem materiāliem: tie saglabā savas skaņas izolācijas īpašības zemā temperatūrā labāk nekā modificēta gumija.

Augstas kvalitātes uzstādīšana

Apdares darbi. ja stikls ir nepareizi samontēts, tiek pieļauta sveša trokšņa iekļūšana, pat ja to ir ražojis cienījams uzņēmums. Pievērsiet uzmanību: apzinīgs ražotājs sniedz divu gadu garantiju uzstādīšanai.

Aizpildiet nepilnības. Ar poliuretāna putām tiek aizpildīta visa uzstādīšanas sprauga visā platumā. Pēc tam savienojums tiek aizlīmēts ar mitruma barjerlenti no ārpuses un tvaika barjeru no iekšpuses, lai novērstu mitruma un UV starojuma negatīvo ietekmi. Uzstādīšanas atstarpei jābūt stingri mazākai par 30 mm, pretējā gadījumā konstrukcija netiks stingri nostiprināta atverē.

Lasīt arī  Paneļu durvis


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: