Par ko jādomā, plānojot iekštelpu kāpņu apgaismojumu

Pirms kāpņu apgaismojuma uzstādīšanas jāpieņem daži svarīgi lēmumi: kādu lampu izvēlēties, kur novirzīt gaismu, kādai vadības sistēmai dot priekšroku.

Spuldzīšu izvēle

Piekaramajiem gaismekļiem. Ja gaismeklis ir pie griestiem vai sienām, var izmantot visu veidu lampas: halogēna, kvēlspuldzes, luminiscences, LED spuldzes atkarībā no gaismekļu tipa un apgaismojuma konstrukcijas.

LED var izvēlēties vēlamo krāsu, tie ir droši un triecienizturīgi. Ja uzstādīsiet putekļu necaurlaidīgu gaismas avotu, tas ilgāk saglabās savu spilgtumu.

Attēlā: kāpnes no PLY arhitektūras studijas projekta.

Orientējošajam apgaismojumam. Šajā gadījumā tiek izmantots padziļinātais apgaismojums virs kāpnēm vai kāpņu telpā, un prasības ir stingrākas. Kvēlspuldzes un halogēna spuldzes nav ieteicamas: pārāk spēcīgas, grūti tīrāmas un nedrošas. Kāpņu apgaismojumam nepieciešamas kompaktās luminiscences spuldzes vai labāk LED, 1-5 vati. Tie ir dārgāki, bet patērē mazāk enerģijas: apgaismojums nav jāizslēdz ietaupa apgaismojuma vadības sistēmās.

Diktāta rakstīšana no materiāla. Kāpņu apgaismojumam mājās jāņem vērā materiāls, no kura tās ir izgatavotas. Silts, spēcīgs prožektors ir ideāli piemērots koka pakāpieniem. Savukārt metālu vēlams apgaismot ar vēsām, piesātinātām gaismām. Arī stikla pakāpienus labāk neapgaismot ar tiešu gaismu, citādi radīsies spoguļa efekts. Stikls izskatās visinteresantāk, kad tas ir izgaismots no gala. Betona konstrukcijas ir nepretenciozas – Ar to var izmantot visu veidu apgaismojumu.

Kā kontrolēt apgaismojumu

Radiovadība. Bieži vien kāpņu apgaismojums tiek ierīkots esošajā interjerā. Ne vienmēr ir iespējams caururbt sienas, lai ierīkotu kabeļus un uzstādītu slēdžus. Sienās, kas izgatavotas no stikla vai akmens, ir arī grūti uzstādīt elektroinstalāciju. Šādās situācijās ir labi piemēroti radio vadāmi sviras slēdži. Uzmontējiet kārbu ar skrūvēm vai abpusēji līmlenti virs apdares. Uz gaismekļa ir uzstādīts radiouztvērējs ar diapazonu līdz 30 m.

Lasīt arī  Latviešu sērija

Slēdži. Vienkāršākais veids, kā kontrolēt kāpņu apgaismojumu, ir ar parastajiem slēdžiem. Tos izvieto kāpņu sākumā un beigās, kā arī katrā stāvā, ja kāpnes savieno vairākus stāvus. Elektroinstalācijas ierīkošana ir laba ideja, jo jums būs nepieciešams papildu kabelis.

Attēlā: Schneider Electric Unica Class divvirzienu slēdzis.

Taimera pogas. Vēl viens ērts veids, kā ieslēgt gaismekli Poga ar laika releju. Jūs iestatāt laiku, kas nepieciešams, lai pārvietotos pa kāpnēm, un pēc šī laika gaisma pati izslēdzas. Tas pasargā no aizmāršības un ietaupa enerģiju. Šis vadības veids galvenokārt ir piemērots sekundārajām kāpnēm, kuras nav nepieciešams apgaismot visu vakaru vai nakti. Bet elektroinstalācija ir vienkāršāka nekā slēdža gadījumā.

Kustības detektori. Ļoti ērti: kad cilvēks tuvojas, automātika ieslēdz gaismu, un pēc tam, kad cilvēks atstāj sensora darbības zonu.. to izslēgt. Tiesa, šis risinājums ir diezgan dārgs. Pirms sensoru iegādes noskaidrojiet, ar kāda tipa lampām tie ir saderīgi. Divvadu sensori parasti nav piemēroti LED un kompaktajām luminiscences spuldzēm. Trīs vadu sensori ir mazāk prasīgi. Montāžai pie sienām un griestiem tiek izvēlēti sensori ar 180 grādu skata leņķi 360. Darbības rādiuss nepārsniedz 12 metrus. Jums būs nepieciešama speciālista palīdzība, lai aprēķinātu un iestatītu sistēmu. Šo ierīču lielais trūkums Ātri sabojājas, ja elektrotīkla spriegums paaugstinās.

Apgaismojuma izvēle

Parentesi piekaramais griestu gaismeklis no Flos De Majo Adam C0 stīgu sistēma QANA 7 padziļinājumā iebūvēts gaismeklis.1 kafijas zīmols
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: