Iekšējās stikla durvis

Caurspīdīgās durvis rotās jebkuru interjeru, ielaižot gaismu un "gaisu", paplašinot slēgto telpu. Taču šādu durvju uzstādīšanai ir savas īpatnības.

Rāmis

Materiāli. Visbiežāk stikla durvju rāmji ir izgatavoti no alumīnija vai tērauda. Alumīnijs ir izturīgāks un ilgmūžīgāks. Tērauda rāmjiem ir neliels trūkums: ilgstoši lietojot, krāsa bieži nolobās. Koka karkasi, kas izgatavoti no inženierijas koksnes vai skaidu plātnes ar finiera vai plēves apdari dārgāks, bet diezgan populārs risinājums. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka visas durvis un logi ir vienotā stilā.

Uzstādīšana. Koka karkasa uzstādīšana nav īpaši sarežģīta, un, izmantojot teleskopiskās arhitektoniskās brusas, var iztikt bez &#40 topa – speciāliem dēļiem, ko izmanto, ja karkasa biezums ir mazāks par sienas biezumu ). Rāmis tiek uzstādīts pēc apdares darbu veikšanas uz sienām, izmantojot putas. Metāla karkasa uzstādīšanu labāk uzticēt profesionāļiem. Tas tiek uzstādīts vēl neapstrādātā stadijā, šim nolūkam tiek izmantotas enkurplāksnes, kas pēc tam tiek piepildītas ar montāžas putām. Tikai pēc tam sienas tiek pabeigtas. Šajā gadījumā ļoti svarīgi ir precīzi izmēri, tāpēc piegādātāja pārstāvis, visticamāk, ieradīsies un pats to izmērīs.

Iekšējie stikla durvju paneļi ir tonēti, trafareti un dekorēti ar gravētiem vai smilšu strūklas rakstiem.

  • Interjera durvis 308 Spark 8 no rūpnīcas Longhi
  • FOA iekšdurvis Sinthesy šūpoles S1
  • Interjera durvis Kart no rūpnīcas Albed
  • Iekšdurvis Contura 3 kristall klar no DORMA

Iekšdurvis 308 Spark 8 by Longhi.

Bīdāmās durvis. Stikla durvis var būt arī bīdāmas. Šim dizainam ir piemērots tikai gluds stikls: tonēts, matēts, slīpēts, bet ne teksturēts, citādi bīdāmā mehānisma darbība būs traucēta. Stikla lapas piestiprināšanai pie ratiņiem tiek izmantotas tērauda skavas ar gumijas blīvēm. Apakšējā vadotne ir īpaša U formas vadotne ar gumijas ieliktni, kas aizsargā stiklu un samazina slīdēšanas troksni.

Lasīt arī  Bloķēšanas mehānismu veidi

Iekšdurvis Tekno 11 stikla durvis no FOA.

Lapa

Armatūra. Ekranētas durvis ar stikla ieliktņiem – Visbiežāk sastopamais variants. Esiet uzmanīgi ar lētiem modeļiem: ja tiek izmantots parasts stikls, tas nav drošs. Jo biezāks stikls, jo tas ir izturīgāks, paneļu durvīm izvēlieties 5 mm un vairāk. Izturīgāks ( bet dārgāks ) rūdīts stikls: pat ja tas saplīst, tas neatstāj asas malas. Tomēr caurspīdīgiem paneļiem nav nepieciešams stikls Piemērota ir arī stikla imitācija: polikarbonāts, pseidovītrains stikls no misiņa un krāsaina aplikācija vai rakstaini ieliktņi no želejas vai akrila. Durvis ar stikla paneļiem var caurlaidīt gaismu, taču tās ir mazāk skaņu necaurlaidīgas nekā parastas durvis ar paneļiem.

Stikls. Visa stikla durvis ir izgatavotas no 8-10 mm bieza rūdīta stikla. Vēl izturīgāks: triplekss vai pentaplekss – divi vai trīs kopā savienoti stikla slāņi. Stikls, kas nesadrūp pat tad, ja tas tiek salauzts. Tomēr stikla durvis ir ļoti smagas – no 40 kg un vairāk. Jo biezāka ir durvju vērtne, jo smagāka tā sver un jo grūtāk to atvērt un aizvērt. Stikla durvju skaņas izolācija ir tikpat laba kā paneļu un rāmju durvīm, un tā ir sliktāka tikai par tērauda durvju paneļiem. Taču tie nodrošina vairāk gaismas un gaisa interjerā.

Īpašs gadījums. Smagām stikla durvīm nepieciešami īpaši stiprinājumi: eņģēm vai bīdāmajam mehānismam jābūt projektētam šādai slodzei.

Bloķēt

Izvēloties. Slēdzenes mehānisms būs redzams caur stikla rūtiņu, tāpēc izvēlieties īpašas slēdzenes ar dekoratīvām sloksnēm, kas nosedz iekšpusi. Stikla durvju slēdzenes var būt dažādās konfigurācijās: vertikālas, horizontālas, magnētiskas vai ar vienkāršu slēdzeni.

Uzstādīšana. Caurumi slēdzenei un eņģēm tiek izurbti rūpnīcā, pirms stikls tiek rūdīts. Tāpēc ir svarīgi iepriekš izlemt, kā durvis tiks atvērtas, un izvēlēties pareizo furnitūru. Pēc durvju uzstādīšanas nav iespējams veikt nekādas izmaiņas.

Lasīt arī  7 noteikumi plastmasas loga uzstādīšanai

Stikla durvis ir aprīkotas ar magnētiskajām slēdzenēm &#40. Lai parastās slēdzenes mehānisms nebūtu redzams, tās ir izgatavotas ar dekoratīvām plāksnēm ).

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: