Liela platuma tapetes

Pēdējos gados veikalos arvien biežāk var atrast metrus platus tapešu ruļļus. Kā tie ir salīdzināmi ar parastajiem pusmetru platajiem tapešu ruļļiem?? Vai ir vērts iegādāties plašas tapetes jūsu sienām?

Platums ir svarīgs mūsdienu sienu pārklājumu kritērijs. Pieejami dažādi platumi!

Tapetes standarta platums

Padomju laikos bija tikai viena platuma tapešu ruļļi 53 cm. Gandrīz visi vietējie produkti joprojām tiek ražoti saskaņā ar šo standartu. Ja jūs nevēlaties iegādāties Latviešu tapetes, jums ir jārisina ar platumu 53, 70 un 106 cm. Šāda izmēra ruļļus ražo Vācijas un Itālijas rūpnīcas, kuru produkcija ir visplašāk pārstāvēta mūsu tirgū.

Neregulāri tapešu platumi

Platums + garums. Tapetes bieži vien ir pieejamas īpaši garos ruļļos. Piemēram, 30 m standarta 10 m vietā! Tas var būt vai nebūt priekšrocība vai trūkums. Piemēram, nelielam gaitenim pietiek ar vienu rulli, bet miniatūrai guļamistabai – ne vairāk.

Biežāk nekā parasti premium tapetēm ir savs individuāls platums, kas atšķiras no standarta platuma. Piemēram, modeļu līnija Beļģijas rūpnīcas Omexco ir kolekcija ar platumu ruļļos 90, 100 un 140 cm, un Francijas ražotāja Elitis diapazonā ir tapetes platums 70 un 90 cm.

Ja platām tapetēm sienām nebūtu trūkumu, tas būtu tirgus līderis. Tomēr lielākā daļa ruļļu joprojām ir standarta, nepalielināta platuma. Apsveriet plato tapešu plusi un mīnusi, pirms nolemjat iegādāties.

Galvenās priekšrocības platām tapetēm ir mazāk šuvju un vieglāka uzstādīšana.

Plašas tapetes: priekšrocības

  • Samazināts šuvju skaits. Patiesībā, lai panāktu "bezšuvju" Dubultā platuma tapetes ( dubultā platuma tapetes ). Salīdzinot 53 cm un 106 cm platu modeli, savienojums starp sloksnēm ir tikai uz pusi mazāks. Rezultātā tas ir gandrīz neredzams.
  • Uzstādīšana ir vienkāršāka Ir skaidrs, ka ir daudz vieglāk piecas reizes nogriezt tapešu gabalus, uz tiem uzklāt līmi un pēc tam piestiprināt tos pie sienas, nekā to pašu darīt desmit reizes ar tradicionālā platuma rulli. Plašai tapešu līmēšanai ir nepieciešams gandrīz uz pusi mazāk laika un pūļu.
  • Izmaksas ir zemākas. Parasti, ja visi pārējie apstākļi ir vienādi, divkārša platuma tapešu rullis maksā nedaudz mazāk nekā divi līdzīgi vienāda platuma tapešu ruļļi. Cenu salīdzināšana veikalā!
Lasīt arī  Tapetes veidi

Nejauciet tapešu paneļus ar īpaši platām tapetēm. Sienas gleznojums vienmēr sastāv no vairākām &#40 sloksnēm, kas iekļaujas noteiktā telpā. Tās jau ir izgrieztas ražotāja ). Parasti tās ir standarta platuma tapešu sloksnes.

Plaša tapetes: trūkumi

  • Nepieciešama būtiska virsmas sagatavošana. Liela platuma tapetes ir gandrīz neiespējami uzlīmēt uz nelīdzenām sienām. «Solis" Tapetes platums ir pārāk liels, un blakus esošās sloksnes ļoti slikti sader kopā. Piemēram, ja mēģināsiet to novietot augšpusē, tas "izpletīsies" zem. Un otrādi. Ko tad darīt ar nepilnībām un pārklāšanos – nesaprotams.
  • Jums ir nepieciešams vairāk tapešu. Rullīši ir plati, un, iespējams, jums būs jāpērk papildu metrs ruļļa, lai nosegtu pēdējos 20 cm sienas. Un, tā kā darba procesā cilvēks parasti pārvietojas no loga uz durvīm pretējās istabas pusēs, būs nepieciešams iegādāties ne vienu, bet divus "papildus" roll.
  • To ir grūti salīmēt vienatnē. Kā pielīmēt plašas tapetes? — Divi. Viens cilvēks uz viena ruļļa diez vai var uzvilkt vienu metru tapešu! Ar vienu metru garu tapešu rulli var viegli tikt galā tikai divi cilvēki, un ērtāk ir izmantot pāris kāpnes uzreiz. Tapetes tiek izlīdzinātas uz sienas, sākot no auduma vidus: katrs cilvēks turēsies pie vienas tapetes puses un izlīdzinās otru pusi.
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: