Kāpēc mums patīk mozaīkas: 3 dekoratīvi iemesli

Mozaīkas piedāvā plašas iespējas radošumam. Ja vēlaties, varat izmantot mozaīku sienas panelim vai grīdas paklāja imitācijai. Un visdrosmīgākais var izdot mozaīku pat savu auto!

Mozaīka var būt visdažādāko formu un visdažādāko toņu un toņu klāsts: šī materiāla paneļi bieži vien nepadodas mākslas darbiem.

Var kombinēt jebkuru mozaīku. Dabīgā akmens mozaīkas ir diezgan dārgas, bet tās var izmantot, piemēram, tikai dekorēšanai – bez visas virsmas ieklāšanas ar tām. Stikla mozaīkas priekšrocība ir tā, ka jūs varat pievienot elementus jau esošajam interjeram, lai tas spīdētu ar jaunām krāsām. Tas ir interesants risinājums virtuvei, vannas istabai vai bērnistabai. Keramikas mozaīkas ir lieliski izmantojamas arī kā atsevišķa dekoratīva tehnika.

Var kombinēt jebkuru mozaīku. Dabīgā akmens mozaīka ir diezgan dārga, bet to var izmantot, piemēram, tikai dekorēšanai – nelietojiet to visai virsmai. Stikla mozaīkas ir lieliski, jo jūs varat pievienot dažus elementus esošajam interjeram, un tas spēlēsies ar jaunām krāsām. Tas ir interesants risinājums virtuvei, vannas istabai, bērnistabai. Keramikas mozaīkas ir arī lielisks dekoratīvs elements.

Paslēpt

Katrs izliekums un forma. Mozaīka, iespējams, ir vienīgais zināmais apdares materiāls, ko var "apgūt" jebkura izliekuma un konfigurācijas virsma: bļodas formas baseina dibens, formas baseina letes forma. Mazākais iespējamais mozaīkas virsmas rādiuss ir tikai 5 cm ( tas ir bumbiņa mazā persika lielumā ). Kvadrātveida gabaliņiem ar malu 1 cm! ) nekas nav neiespējams.

Jebkuru priekšmetu vai interjera elementu neatkarīgi no tā formas, izmēra un konfigurācijas var noklāt ar mozaīku – sīkiem stikla, smalta, keramikas vai pat akmens gabaliņiem, padarot to par spilgtu dizaina akcentu.

Kā izveidot mozaīkas paneli? Tie laiki, kad mozaīkas panelis tika rūpīgi klāts ar rokām, ir pagātne. Mūsdienu mozaīka veikalos tiek piedāvāta matricu ( moduļu &#41 veidā;. Parasti tas ir ( 30×30 cm kvadrātveida ) papīrs/plēve vai režģis, uz kura stingri noteiktā kārtībā tiek līmētas mikroshēmas. Jums tikai nepieciešams savienot fragmentus un piestiprināt pie virsmas ar speciālu līmi. Mozaīkas papīra mozaīka tiek novietota pamatnes pusi uz augšu ( pēc uzstādīšanas papīru samitrina un noņem ). Tīkls, no otras puses, paliek zem moduļiem uz visiem laikiem.

Lasīt arī  Kā tiek izgatavota Tagina keramika?

Uz fotoattēla: mozaīkas likšanas process Basic no rūpnīcas Sicis.

Daudz vietas eksperimentiem. Lai parādītu, ka mozaīka ir piemērota ne tikai grīdai vai sienām, pazīstami modes mozaīku ražotāji sacenšas savā starpā. Daži apklāj īstu lidmašīnu, citi sāk ražot mozaīkas manekenus un rotā automašīnas ar mozaīkas dekoriem. Citi "izkrāso mozaīku" dizaina mēbeles. Piemēram, rūpnīcas Bisazza katras Milānas izstādes priekšvakarā uzaicina kādu slavenu dizaineri, un viņš, izmantojot kampaņas materiālus, rada neparastu mēbeli. Kolekcijā jau ir Jaime Ayon, Andrē Puttmann, Torda Bontier darbi. Un Sicis ir uzsācis "sēriju" Mozaīkas rakstu dīvānu un krēslu mēbeļu kolekcijas ir pagātne.

Daudzi slavenu dizaineru radoši objekti parāda mozaīkas fantastisko dekoratīvo potenciālu.

Ne tikai dizaineri, bet arī mākslinieki strādā ar tādu pazīstamu zīmolu kā Bisazza. Piemēram, itāļu neoekspresionisma gleznotāja Sandro Kia glezna atspoguļojas mozaīkas panelī un dīvānā.

Attēlā: Bisazza mozaīkas panelis.

Modelis katrai gaumei. Dekoratīvās mozaīkas ideja tie ir "stiepjas" ar plūstošu krāsu maiņu ( no augšas uz leju vai no kreisās uz labo )? Aizmirstiet par to – Vai vakar! Mūsdienās dizaineri piedāvā plašu mozaīkas rakstu klāstu. Viens dekors mozaīkai ir ņemts no tautas ornamentiem, otrs zīmējums mozaīkai ir veidots datorā. Tie ir dažādi – no komiksu varoņiem, tekstila un paklāju imitācijām līdz dzīvnieku ādām, sarežģītiem grīdas gleznojumiem, slavenu gleznu replikām un bērnu zīmējumu imitācijām.

Paklāja imitācija ar mozaīku – moderns dizaina triks.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: