Ko par paklāju teiks kaudze: klausieties un seciniet

Kad pērkat paklāju, pievērsiet uzmanību ne tikai rakstam, bet arī pīlinga veidam. Ar ko "scroll" atšķiras no "berber" un kā tie kopā atšķiras no "frīzes", "saksoņas" un "cilpu griezuma"?. Un – kas ir vissvarīgāk – kāpēc pirms iepirkšanās un pasūtīšanas būtu noderīgi noskaidrot.

paklāju kvalitāte nosaka nevis pāļu garums, bet gan to blīvums, ko mēra pēc masas uz laukuma vienību. Jo augstāka vērtība, jo blīvāks ir miegs. Jo blīvāks ir kaudze, jo ilgāk tā kalpo un jo vieglāk to tīrīt. Izvēlēties biezus paklājus un grīdsegas blīvākām satiksmes zonām.

Paklājus iedala cilpveida un mezgloti plūksnotos. Šeit ir tabula, kurā izskaidrota katra veida atšķirība.

Atvāžamā kaudzīte

Regulāri. Sastāv no viendabīgām, blīvās cilpās vienādā līmenī ( parasti 4 mm ). Plūksnu drukā vai retāk – veido, izmantojot dažādu krāsu dzijas. Adatu kaudzes paklāji ir izturīgi un piemēroti jebkurai telpai.
Strukturēts. To veido dažāda augstuma cilpas, kas veido mezglu rakstu. Šis paklājs ir mazāk pakļauts netīrumiem, tāpēc to var izmantot atpūtas telpās un gaiteņos.
Ritiniet. Gredzenu kaudze. Augstās cilpas ir sagrieztas līdz zemam pīlingam, un dažādās tekstūras veido rakstu. Pāļu garums ir aptuveni 5,5 mm. Ritošie paklāji izskatās un ir efektīvāki nekā parastie cilpu paklāji, taču tie vieglāk sabrūk un maksā dārgāk. Ieteicams izmantot dzīvojamā istabā vai guļamistabā.
Berberu. Mezgloti plūksnas, kas izgatavotas no ( 4-11 mm ) lielām cilpām, kas rada skulpturālu izskatu raksts uz paklāja. Tā ir ideāli piemērota dzīvojamām telpām, ir izturīga un viegli kopjama. Putekļus un netīrumus var viegli notīrīt ar putekļu sūcēju. Paklāji ar šādu kaudzi daudzējādā ziņā ir līdzīgi smagajiem paklājiem.

Nogrieztu kaudzes

Vienkāršs. Ja cilpas tiek izgrieztas, pīnes kļūst mīkstākas un patīkamākas pieskārienam. Taču šādi paklāji mēdz kļūt netīri, tāpēc guļamistabai piemērotāks ir šķēlumains paklājs. Atkarībā no "cirpšanas" garuma Paklājus iedala īsās flīžu segās ( 3-5 mm ), vidējās flīžu segās ( 6-10 mm ) un garās flīžu segās vairāk nekā 10 mm. Paklājiņi, kas nesatur šķiedras – paklāji – visbiežāk tiek izmantots vietām, piemēram, pie gultas.
Saksija. Mezglu dzijas galos tiek asināti, savīti un fiksēti ar termisko apstrādi. Paklāja virsmai ir patīkama, tīra sajūta, uz kuras netīrumi un traipi nav viegli pamanāmi. Šie paklāji gandrīz nemīkst. Paklājs priekšnams un dzīvojamām telpām.
Frise. Saksonijai līdzīgs griezums ar vēl vairāk savītiem pavedieniem. To ir tikpat viegli labot, cik vēlaties.
Shag ( mikroshēma ). Paklājs ar ļoti garu, šķēlumainu kaudzi. Ērtākais paklājs, kas nodrošina siltuma un skaņas izolāciju, bet ir ļoti grūti kopjams. Tā kā kaudzē ir daudz dzijas, šis ir dārgs paklāju veids. Mājīgai un tīrai videi izvēlieties šūpuļtīklu.
Velvets. Smalki mezgloti pavedieni ir pūkaini galos. Griešanas augstums: 3-4 mm. Velūrs ar zemu pūru ir izturīgāks pret nodilumu un viegli kopjams, gandrīz tikpat labi kā pogas. Taču ņemiet vērā, ka vienkrāsains velūra paklājs ir labi redzams pēdu nospiedumiem un netīrumiem.
Tamborēšanas cilpas paklājs. Interesanti raksti un faktūras tiek veidoti, kombinējot dažādu veidu šķēru un cilpu vilnas audumus ( reti sastopami tajā pašā ) garumā. Šis paklāju veids ir dārgāks un smagāks.
Lasīt arī  13 porcelāna keramikas kolekcijas


Izvēlieties mūsu grīdas paklājus

Damaskas laima paklājs, ko Cucumbers Calligaris paklājs Dalia Paklājs 106071007570 no BoConcept fusion kolekcijas
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: