10 jautājumi par grīdas segumiem

Atšķirībā no sienu apdares grīdas segums ir jāuzstāda vienu reizi un daudzus gadus, tāpēc ar to ir rūpīgi jārīkojas. Lūk, 10 padomi, kas jāņem vērā, izvēloties grīdas segumu.

Sākotnējā grīda var būt dominējošais interjera elements.

Vai ir iespējams novietot galveno akcentu interjerā uz grīdas?? Jā, tā ir viena no izplatītākajām metodēm. Piemēram, nelielā istabā grīdu ieklājiet tumša koka ( piemēram, venge ) un mēbelēm un sienām izvēlieties konsekventi gaišu krāsu gammu. Tādējādi grīda apvienos telpu un kļūs par galveno akcentu. Vai arī pretēji – ar spilgtas krāsas sienu, grīdas ir baltas vai baltas, kas ir lielisks fons kontrastējošām mēbelēm un sienām.

Vai interjerā ir iespējams akcentēt grīdu?? Jā, šis ir viens no izplatītākajiem paņēmieniem. Piemēram, nelielā telpā grīdu ieklājiet tumša koka ( piemēram, venge ) un mēbelēm un sienām izvēlieties konsekventi gaišu krāsu gammu. Šādā veidā grīda apvienos telpu un kļūs par galveno akcentu. Vai arī otrādi – nokrāsojot sienas košā krāsā, grīda būs balta vai gandrīz balta, kas būs lielisks fons kontrastējošām mēbelēm un sienām.

Paslēpt

1. Cik maksā laba grīda?? Sienu renovācija ir pietiekami vienkārša, bet grīdu var ieklāt tikai vienu reizi un uz daudziem gadiem. Tāpēc jums ir jāiegulda daudz līdzekļu, lai grīdas seguma izveidē. Materiāliem tērējiet tik daudz, cik varat atļauties.

2. Kam ir vajadzīga labi izskatīga grīda?? Atcerieties, ka lielākās telpās jūsu grīda ir pamanāmāka ( un tāpēc svarīgāka ) nekā mazākās telpās. Ja jūsu dzīvoklis ir liels, veltiet grīdām pienācīgu uzmanību. Ja telpas platība ir neliela, izvēlieties neitrālu grīdas segumu Iespējams, jūs vēlētos pievērst uzmanību "spilgtajam" sienu apdare.

Lasīt arī  Jauni Paint&Papīra bibliotēkas toņi

Flīzes un porcelāna keramikas izstrādājumi ir ļoti izturīgi pret mitrumu, higiēnu un ķīmisko iedarbību, tāpēc tie ir ideāla izvēle vannas istabas grīdas segumam.

Nepieļaujiet taupības trūkumu, veicot rupjo darbu! Grīdas seguma kļūda ir dārga. Galu galā gandrīz visiem mājas grīdas segumiem ir nepieciešama laba pamatne. Un tas attiecas ne tikai uz parketu, bet arī uz dēļiem un pat laminātu. Slikta pamatgrīda garantē grīdas seguma problēmas tuvākajā nākotnē. Tikai linolejs un paklājs nav tik jutīgi pret grīdas pamatnes nelīdzenumiem.

Attēlā: Ash by Bolefloor.

3. Cik daudz pārklājumu izmantot? Vienāda veida grīdas seguma izmantošana visā dzīvoklī vizuāli palielina telpas lielumu un "pārklāšanos" Slieksnis, materiāla un krāsas maiņa ( gluži pretēji, tas to sašaurina.

4. Kāda izmēra?? Pastāv izplatīts uzskats, ka mazās telpās ir kontrindicēts liels formāts ( lielas flīzes, plati dēļi utt.. ). Patiesībā ir tieši pretēji un telpa izskatās plašāka, nekā tā ir patiesībā.

Nelielas grīdas platības nenozīmē, ka jums ir jāatsakās no dramatiska grīdas raksta.

5. Koka vai sintētiska alternatīva? Pirms izvēlaties uzklāt grīdu no dabīgā koka, padomājiet, vai grīda izturēs jūsu dzīves ritmu? Koka grīdas var saskrāpēt kaķi un suņi, tās var saskrāpēt arī mazi bērni Krāsa. Ja jūs regulāri stumjat dīvānu gultu, strādājat ar datoru no mājām ( griezieties uz krēsla ar riteņiem ekrāna priekšā ) koka grīdas segumu vajadzētu izmantot arī par labu lamināta vai dēļu grīdas segumam.

Šajā gadījumā grīdas segumu kombinācija ir pamatota – ugunsdrošības zonā pirms kamīna tiek izmantotas flīzes.

6. Vai man ir nepieciešama "Hermitage"? mājās? Nelietojiet grīdas segumu papildu izturību. Ikdienas dzīvoklī nav iemesla izmantot parketa grīdu ar īpaši izturīgu laku, kas paredzēta lieliem cilvēku pūļiem ( piemēram, muzejā ). Tas pats attiecas uz izturīga biroja lamināta uzstādīšanu gaitenī vai virtuvē. Ietaupiet naudu!

Lasīt arī  Renovācija divi vienā

7. Kāds mikroklimats? Lūdzu, ņemiet vērā, ka eksotiskās koksnes sugas ir diezgan kaprīzas; tās necieš krasas temperatūras un mitruma izmaiņas, kas ir neizbēgamas apkures sezonas sākumā un beigās. Ozols un eksotiskais merbau Latvijas apstākļos uzvedas paredzami. Jebkurā gadījumā ir labāk uzturēt mitrumu un temperatūru ( 20-22°C un 50% mitruma ) piemēram, ar mitrinātāju. Tas ir noderīgi arī jūsu ķermenim.

Plaisas grīdlīstē var izskatīties diezgan mākslinieciski. Taču vairumā gadījumu saplaisājušas grīdas dēļi neizskatās labi.

Mēbeles un grīdas segums: rakstu harmonija. Bieži tiek apgalvots, ka viendabīga grīda ir ērtāka – uz tās var novietot jebkāda veida mēbeles, pat daudzkrāsainas mēbeles. Mēs arī zemapziņā uztveram jebkādus mezglus vai spilgtas krāsas koka tekstūras kā traucēkli. Tomēr ļoti viendabīga koksne riskē izskatīties nedabiski: kā tapetes ar bezgalīgu ornamentu. Meklējiet līdzsvaru!

Attēlā: Bleu Nature grīda, kas izgatavota no zāģmateriāliem

8. Kādu laku izvēlēties?? Labāk ar ūdenī šķīstošiem savienojumiem. Tām nav tās asās un noturīgās smakas, kas neļauj uzturēties dzīvoklī remonta laikā.

9. Ar vai bez spīduma? Matētas lakas ir labāka izvēle Tie izskatās vairāk dabiski nekā spīdīgi. Uz tiem arī retāk parādās nenovēršami skrāpējumi. Laba alternatīva lakai eļļa. Iespējams, ka tas periodiski būs jāatjauno, taču ar šo uzdevumu var tikt galā ikviena mājsaimniece. Un atjaunošanai parketa noteikti nepieciešams uzaicināt amatnieku komandu.

10. Kādas grīdas segumu darīt bērnistabā? Bērniem ir jāmācās staigāt pa cietām virsmām, tāpēc bērnu istabā jāizmanto parkets vai lamināta grīdas segums, nevis ( paklāji ) mīkstais grīdas segums. Pārliecinieties, ka virsma nav slidena: bērni ļoti reti staigā samērīgi kur biežāk tie darbojas.

Grīdas segums bez paklāja – bērnu istabas likums.

Lasīt arī  Farrow & Ball atklāj tapetes Parīzē


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: