Mājas apkure ar siltumsūkni

Mājokļa apkures sistēma, kuras pamatā ir siltumsūknis, ir cienīga alternatīva "klasiskajām" apkures sistēmām. Kas ir siltumsūknis un ar ko tas atšķiras no tradicionālajām ierīcēm??

Nākotnes tehnoloģija

Eiropas. Mājokļu apkure ar siltumsūkni Rietumos ar katru gadu kļūst arvien izplatītāka. Eiropieši to novērtē par draudzīgumu videi, ekonomiju un drošību. Turklāt atkarība no atjaunojamiem enerģijas avotiem – ir tendence. Mūsu valstī šīs apkures sistēmas ir retums, un daži māju īpašnieki pat nezina par to esamību. nav pietiekams skaits kompetentu speciālistu, kas spētu projektēt, uzstādīt un apkalpot iekārtas. Taču situācija pakāpeniski mainās…

Kā darbojas siltumsūknis

Reversais ledusskapis. Siltumsūknis – Apkures sistēmas, kuru pamatā ir cietais kurināmais, ir ierīce enerģijas pārnesei no pārveidotāja ar zemu apkārtējās vides temperatūru ( apkārtējās vides temperatūra ) uz siltuma uztvērējiem ar augstu temperatūru. Iedomājieties ledusskapi, kas siltā pārtikas produkta siltumu neizvada uz āru, bet, gluži pretēji, silto gaisu no telpas iesūknē saldēšanas kamerā.

Īsāk sakot, ja no ledusskapja izņemat iztvaikošanas kameru un "apglabājat" to aukstā zemē – mēs saņemam siltumsūkni. Un, ja jūs organizējat tās sienu mazgāšanu ar ūdeni, uzsildītais šķidrums var ieplūst radiatoros un apsildīt māju.

Siltumsūkņa slēguma shēma. Siltuma avots&nbsp- gruntsūdeņi.

Siltumsūknis pārveido ārējo avotu zema potenciāla siltumenerģiju par augsta potenciāla siltumu mājas apkurei. 1 kW elektriskās enerģijas sūkņa piedziņā var radīt 3-4 kW siltumenerģijas. Pastāv trīs veidu sistēmas: zeme-ūdens, ūdens-ūdens un gaiss-ūdens.

Sūkņa un kompresora iekšējā darbība.

foto: F1245 sūknis no Nibe.

Siltumsūkņu priekšrocības

Drošība. Apkures sistēmās, kuru pamatā ir siltumsūknis, atšķirībā no gāzes, cietā kurināmā vai dīzeļdegvielas ūdens sildīšanas katliem, netiek dedzināts kurināmais. Nav sadegšanas nav ugunsgrēka riska. Nav nepieciešams, lai būtu uzliesmojošas degvielas krājumi, kas var aizdegties tādu vai citādu iemeslu dēļ. Iekārtas elektroenerģijas patēriņš ir neliels salīdzinājumā ar kompresora, iztvaicētāja, cirkulācijas sūkņu un vadības automātikas darbībai nepieciešamo jaudu. Tāpēc ir ļoti maza elektrošoka iespējamība. Tomēr drošības atvienošanas ierīces uzstādīšana siltumsūkņa barošanas ķēdē – saskaņā ar ražotāja ieteikumiem Atšķirība starp katlu un iekšpusi joprojām ir atšķirība starp katlu un ārpusi.

Lasīt arī  Katla izvēle atkarībā no kurināmā veida

Videi draudzīgums. Izmantojot dabiskus, atjaunojamus siltumenerģijas avotus, iekārta ir videi draudzīga, jo atmosfērā nenonāk sadegšanas produkti. Tās lielākās priekšrocības salīdzinājumā ar, piemēram, dīzeļdegvielas vai cietā kurināmā katliem.

Rentabls. Lielu daļu apkures izmaksu parasti veido kurināmā iegāde vai tā būtu gāze, saules eļļa vai cietais kurināmais. Izmantojot siltumsūkni, šīs izmaksas var novērst: jums ir nepieciešams tikai neliels daudzums (elektrības, kas ir vairāk nekā sadzīves ledusskapim ) tā ekspluatācija ir lētākā. Bet sākotnējie izdevumi par apkures sistēmas uzstādīšanu ir ļoti lieli. Par šo- šajā rakstā: "Siltumsūkņu trūkumi" ).Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Comments: 1
  1. Edgars

    Vai mājas apkure ar siltumsūkni ir ekonomiski izdevīga un efektīva risinājums?

    Atbildēt
Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: