Ūdens savienojums

Piegādes līnija ir pēdējais posms sarežģītajā ceļā, ko ūdens veic, pirms tas nonāk līdz vannas istabas aprīkojumam un ierīcēm. Kas jums jāzina par šo šķietami nenozīmīgo, bet patiesībā svarīgo ūdens sistēmas elementu?

No pirmā acu uzmetiena ūdens padeves līnija ir gandrīz identiska: tā ir dažāda garuma šļūtene metāla pinumā "zivju astes" ar zilām un sarkanām svītrām.

Ūdens ieplūdes atveres konstrukcija un funkcija

Dažkārt montāžu jauc ar santehniku, taču tās ir divas dažādas lietas. Pēdējā ir uzstādīta pastāvīgi, un vairumā gadījumu to nevar saliekt. Caurules ir izgatavotas no elastīgām šļūtenēm ar savienotājiem abos galos. Tas var būt ( a ) vītņota caurule tiešai savienošanai ar krānu vai savienojuma uzgrieznis, kas tiek pieskrūvēts pie vītņotas caurules. Abos gadījumos uzmava ir aprīkota ar gumijas blīvējumu, kas nodrošina savienojuma ūdensnecaurlaidību.

padeves cauruli visbiežāk izmanto krānam, jo ir gandrīz neiespējami tieši pie tās pieslēgt fiksētu krānu. Vajadzības gadījumā elastīgo savienojumu var izmantot, lai pieslēgtu tualetes, bidē, pisuārus, kā arī trauku mazgājamās mašīnas, veļas mazgājamās mašīnas utt..

Santehnikas veidgabalus var iegādāties vai nu pievienotus ierīcei, vai arī neatkarīgus no tās – vietējā datortehnikas tirgū vai veikalā.

Gumijas šļūtenes ar metāla pinumu

Tas ir visizplatītākais ūdens ievadu veids: viegli izgatavojams, lēts. No pirmā acu uzmetiena ūdens ieplūdes atveres izskatās gandrīz vienādas: patiesībā tās ir dažāda garuma metāla šļūtenes ar apvalku ar zilām un sarkanām svītrām.

Pērkot pievērsiet uzmanību tam, cik rūpīgi un droši piespiestas uzmavas, kas tur savienotāju vai savienojuma uzgriezni. Uzziniet, no kāda metāla tie ir izgatavoti ( labākie niķelēts misiņš vai nerūsējošais tērauds ).

Lasīt arī  Sūkņi akām un urbumiem

Noskaidrojiet arī, no kāda veida gumijas šļūtene ir izgatavota ( mūsdienu standarts ) etilēnpropilēna gumijas ) un kāda veida materiāls – ( tas kalpos ilgāk, ja būs izgatavots no nerūsējošā tērauda vai alumīnija stieples ).
Īpaši jāmin tā sauktais pretvibrācijas savienojums. Šļūtenei ir lielāks diametrs nekā standarta šļūtenei. Tas palīdz slāpēt vibrāciju un troksni ūdens sadales tīklā, ja tiek pieslēgtas ierīces, kas aprīkotas ar sadzīves sūkņiem.

Metāliskas pītas sanitārtehniskās padeves caurules piemērs.

Silfonu ūdens padeves cauruļvads

Izmēri . Gan padeves līnijas garums, gan diametrs var būt dažādi. Tās ārējais diametrs ir no 12,5 līdz 34 mm ( gumijas pretvibrācijas šļūtene līdz 64 mm ) iekšējais diametrs no 8 līdz 25 mm. Ideālā gadījumā tam jāsakrīt ar sadales cauruļu iekšējo diametru: mazāks izmērs samazina pieejamo ūdens plūsmu, bet lielāks iekšējais diametrs samazina spiedienu. Zemūdens šļūtenes garums ir no 20 cm līdz 500 cm. Tomēr nav ieteicams izmantot ( pārāk garus ( vairāk nekā 150-200 cm ) it īpaši tas attiecas uz gumijas ) pītiem vadiem. Ja attālums līdz fiksētajai caurulei ir lielāks par 2 metriem, labāk pagariniet cauruli vai vismaz uzstādiet silfonu.

Šim ir vads, kas pilnībā izgatavots no metāla ( parasti no nerūsējošā tērauda ) tas izskatās kā gofrēta uzmava.

Ir divu veidu silfonu snorkelīši: vienkārši lokani un "salokāmi". Pēdējais ir pievilcīgs, jo to pārdod "salocītu" skatīt Konuss nav izstiepts. Pēc uzstādīšanas to var izstiept līdz vajadzīgajam garumam, tāpēc šļūtene neaizņem lieku vietu. Silfona cauruļvads atšķiras no gumijas cauruļvadiem ar ļoti ilgu kalpošanas laiku, plašu temperatūras diapazonu, izturību pret ūdens spiedienu, fizikālo iedarbību ( saspiešanu, lūšanu ) sadegšanu. Taču tas ir arī dārgāks.

Lasīt arī  Artem Saurin par skaistajiem kamīniem, stiliem un funkcijām

Silfona caurules ir ļoti ieteicams izmantot ūdens sildītāju, radiatoru, dvieļu sildītāju un citu ierīču savienošanai, kuru darbība ir saistīta ar augstu spiedienu caurulēs un augstu temperatūru.

Kā piemēru varavīksnenes snorkelim var minēt ( tas pēc vajadzības izstiepjas).

Ūdens padeves līnija: uzstādīšana

Pirms uzstādīšanas jāpārliecinās, ka nav bojāta padeves līnija. Pat ja esat iegādājies kvalitatīvu produktu, transportēšanas un uzglabāšanas laikā var būt radušies defekti. Ir vērts pārbaudīt arī blīves un to integritāti. Aprēķinot padeves līnijas garumu, tā nedrīkst būt izstiepta vai pārlocīta. Jāņem vērā arī tas, ka šļūtenēm ir ierobežots minimālais lieces rādiuss ( tas ir norādīts produkta datu lapā ). Parasti padeves cauruli nedrīkst saliekt vairāk kā 5-6 reizes vairāk par tās ārējo diametru. Nosprauslu pievilkšanas laikā nelietojiet pārmērīgu spēku. Pietiek ar rokām ieskrūvēt sprauslu, cik tālu vien iespējams, un pēc tam, izmantojot regulējamu uzgriežņu atslēgu, pagriezt to apmēram līdz pusei trīs ceturtdaļas pagrieziena. Pretējā gadījumā blīves var tikt bojātas.

Uzstādīšana ir vienkāršāka, ja maisītāja ar dušu uzstādīšanas sistēmai ir regulējams augstums.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: