Pirts plīts

Kas notiek, ja apvieno īstu uguns avotu – kamīnu – ar pilnvērtīgu apkures ierīci – plītiņu?? Vai viņi būs līdzvērtīgi partneri skursteņa krāsnī, vai arī radīsies interešu konflikts??

Plāksnes to padara par plītiņu, un lielais degkameras logs ļauj caur stiklu aplūkot atklātas liesmas. Kopsavilkums: mūsu priekšā ir pamatīgi uzbūvēta krāsns-kamīns.

Teorētiski kamīna un plīts kombinācija ir ideāla. Kamīns nodrošina "ātru" karstumu, bet tikai tik ilgi, kamēr liesma deg. Plīts ilgi uzkrāj siltumu, taču tā arī "izdala siltumu" divdesmit četras stundas. Tādējādi kombinācija "divi vienā" jānodrošina ātra un ilgstoša sildīšana.

Trīs vienā. Tās var veikt trīs uzdevumus vienlaikus: apsildīt telpu, gatavot ēdienu cepeškrāsnī un izklaidēt acis ar lielu stiklotu degšanas logu. Parasti plīts izstaro siltumu no apsildāmajām sienām, tāpēc to nevajadzētu uzstādīt uz ejas ( kā piemērā attēlā ).

Attēlā: Padua 110 050 505 no Max Blank.

Jāatceras, ka katrai plīts ir savs darbības princips. Kamīns lielākoties sildās ar tiešu siltuma starojumu no degšanas kameras. Tam nepieciešama liela degšanas kamera un intensīva degšana ( tam nepieciešama intensīva degšana ). Plīts ir ar tik aktīvu degšanu un spēcīgu "skursteni" Jums nav nepieciešama caurvējš, jo pretējā gadījumā viss siltums aizplūdīs skurstenī vārda vistiešākajā nozīmē. Atšķiras arī skursteņa sistēma – skurstenis ir taisns, bet klasiskajām krāsnīm ir skurstenis daudzceļu. Tāpēc nepietiek tikai iebūvēt kurtuvi plītī – ir nepieciešama unikāla konstrukcija.

Lasīt arī  Kamīna konstrukcija

Ķieģeļu skursteņa plīts

Vissarežģītākā struktūra ir kapitāla plīts-kamīns. Tā ir izgatavota no ķieģeļiem, tāpēc ir smaga un liela, un tai ir nepieciešams īpašs pamats. Ķieģeļu ķieģeļu plīts ir iebūvēta sienās tā, lai tā apsildītu vairākas telpas. Kamīns un plīts ir atdalīti un atrodas atsevišķās telpās.

Šī masīvā konstrukcija dod iespēju blakus telpā ierīkot otru kamīnu, un jūs varat baudīt uguni abās telpās ( līdzīgi kā divpusējā kamīnā ).

Faktiski tās ir divas neatkarīgas ierīces ar kopīgu skursteni. Čuguna kamīna plīts trūkumi ir ne tikai tās izmērs, uzstādīšanas u. c. problēmas, kas saistītas ar plīti. Fakts, ka kamīna un krāsns daļas nedrīkst kurināt vienlaicīgi, pretējā gadījumā tiks pārtraukta caurvējš un telpā nonāks dūmi. Tajā pašā laikā ķieģeļu plīts piemīt labas apkures īpašības: ar to var apsildīt divstāvu māju. Tas ir īpaši labs risinājums vasarnīcai, kur plīts ir alternatīva katlam ( piemēram, ja nav gāzes padeves ).

Čuguna ( gatavā ) plīts

Dažkārt to dēvē par monobloku, un tas ir baļķu degļa un pilnīga kamīna hibrīds. Šiem modeļiem ir viena krāsns ( lielāka nekā plīts ) kas ir aprīkota ar obligātajām durvīm ( kas ne vienmēr ir ierasts kamīniem ). Tādējādi šis dizains atšķiras no bordo krāsas tikai pēc izskata ar kurtuvi ar lielām stikla durvīm, bet iekšēji tas ir tuvu kamīniem.

Kamīna plīts raksturīga iezīme ir liels stikla kamīna logs.

Metāla krāsnī dūmvadam ir vairāki līkumi, caur kuriem karstās gāzes atdod siltumu, bet krāsns kamīnā dūmvads ir taisns. Tas izraisa krasu efektivitātes samazināšanos. Ražotāji mēģināja atrisināt šo problēmu, kompensējot tiešo siltuma izstarošanu ar konvekciju: ap kurtuvi tika novietots apvalks, kura iekšpusē tiek iepūsts gaiss. Čuguna kamīni var darboties arī lēnās degšanas režīmā. Katram uzņēmumam ir sava sistēma, bet pamatprincips ir līdzīgs: jums ir jāierobežo gaisa padeve. Šajā režīmā viena malkas kaudze pietiek 5-8 stundām, lai gan liesmu spēle nav apbrīnota, jo baļķi nedeg, bet kūst.

Lasīt arī  Kamīni un plītis: ko izvēlēties?

Kur ietilpst plīts?? ( līdzīgi kā kamīni ) tiek iedalītas trīs grupās: &#40 frontālās, pie sienām &#41, stūra un salu krāsnis &#40 brīvi stāvošās ). Šķirnes izvēle zināmā mērā ietekmē modeļa formu un dizainu. Piemēram, stūra konstrukcijai nav nepieciešams no sāniem apvilkt dārgus materiālus. Salu plīts ( redzams attēlā ) nav gluži tāda paša izskata kā salu plīts.

Attēlā: Spartherm Diva modelis.

Tradicionāli kamīni ir izgatavoti no metāla ( čuguna, tērauda )- Izmantojot citus sakausējumus, siltuma pārnese strauji samazinās. Tomēr ierobežotā materiālu izvēle neierobežo dizainera iztēli. Ir retro un modernā stila izstrādājumi, daudzi uzņēmumi piedāvā klientam izvēlēties ārējo elementu krāsu un dizainu: kurtuves lūku, skursteni, ārējo apvalku. Tas piešķir dizainam individualitāti.

Ja kamīns ir novietots nišā, ( tāpat kā kamīns ) dažkārt to rotā dekoratīvs portāls.

  • Attēlā: F 100 modelis no rūpnīcas Jotul
  • Attēlā: GF 3 CF 2 no Jotul rūpnīcas
  • Attēlā: REC20R no Dimplex
  • Attēlā: F 3 TD no Jotul

Attēlā: F 100 no Jotul.

Saliekamajiem kamīniem ir vairākas priekšrocības. Tos ir viegli uzstādīt, tie aizņem maz vietas, tiem nav nepieciešams pamats, tie ātri ieslēdzas ( pēc 10-15 minūtēm pēc aizdedzināšanas ) tie izdala siltumu un spēj to saglabāt. Taču atšķirībā no kapitāla modeļiem tie nevar apsildīt vairākas telpas. Tāpēc vislabāk tos nodot ekspertu rokās ir mājiņas, kur cilvēki ierodas uz nedēļas nogali.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: