Biofireplaces ecofireplaces

Jūs sapņojat par kamīnu, bet jūs baidāties no sarežģījumiem, kas saistīti ar kamīna būvniecību, kā arī no dūmiem un kvēpiem? Neatsakieties no saviem sapņiem un aplūkojiet modernas videi draudzīgas ierīces – biokamīnu.

Kas ir bio kamīns?

Noslēpums – degviela. Bio kamīni, pazīstami arī kā eko kamīni, darbojas ar videi draudzīgu bioetanolu. Tas ir augstas tīrības pakāpes denaturēts spirts, ko iegūst, pārstrādājot augu izcelsmes vielas. Degšanas laikā tas neizdala toksiskas ķīmiskas vielas vai kvēpus, jo sadalās ūdens tvaikos un oglekļa dioksīdā ( CO2 ). Pēdējo skaits ir ļoti neliels Dekoratīvo sveču pāris izstaro līdzīgu daudzumu tajā pašā darbības laikā. Tāpēc papildu telpas ventilācija nav nepieciešama.

Apkārt deglim Galvenā kamīna funkcionālā daļa ir ( deglis ) sildelements. Pārējām ierastajām kurtuves detaļām – sienām, arkai, pamatnei – ir tikai dekoratīva funkcija. Degli ir viegli uzstādīt tradicionālā kamīna iekšpusē, ja kādu iemeslu dēļ tas nedarbojas.

Attēlā: Planika automātiskais biokrāsns Fire Rondo no Planika.

Bioloģiskā kamīna konstrukcija

Bez skursteņa! Konstrukcijas īpašības nosaka degvielas unikālās īpašības. Šajā gadījumā skurstenis nav nepieciešams. Kamīns sastāv no degšanas daļas un ārējā dizaina. Krāsns daļa – eko kamīna degvielas bloks ir slēgta tvertne, kurā ielej spirtu. Tas ir savienots ar sprauslu ( vienu vai vairāk atkarībā no kurtuves lieluma ). Etanols sāk iztvaikot, un tvaiki, kas nonāk sprauslā, aizdegas. Ja ir iebūvēta speciāla aizbīdņa, liesmas intensitāti var regulēt un viegli nodzēst. Degvielas tvertnes tilpums parasti ir 0,7-3 litri, kas nosaka krāsns darbības ilgumu. Vidēji 1 litrs alkohola nodrošina 2 līdz 2,5 stundas degšanas laika.

Lasīt arī  Kamīnu dizains

Biodegvielu uzstādīšanas iespējas ir patiešām bezgalīgas. Jūs varat apbrīnot liesmas, pat atrodoties vannā!

Biokanāls iekštelpās

Klasisks un moderns. Ierīces dizains var būt ļoti atšķirīgs – gan tradicionāls, gan ļoti oriģināls. Pirmajā gadījumā deglis ir uzstādīts kamerā ar vienu vai vairākām stikla frontēm. Tos rotā portāls vai rāmis. Jūs varat to izvēlēties pats, bet daudzi ražotāji piedāvā pilnībā pabeigtus produktus ar koka, akmens vai metāla portāliem.

Biokanami var uzstādīt uz salas vai sienas, leņķveida, padziļinājumā. Un pat brīvi stāvošas.

Jebkurš eko kamīna stils ir pilnīgi neatkarīgs no ēkas arhitektūras elementiem, tāpēc to var uzstādīt jebkurā telpas vietā. Ir arī mini modeļi, kurus var novietot uz galda, darba virsmas, plaukta vai pat iebūvēt kafijas galdiņā uz riteņiem.

Biokanāla sienām nav slodzes tie ir tikai drošības apsvērumi. Tāpēc stiklu arvien biežāk izmanto dekorēšanai. Tas nekādā veidā netraucē vērot liesmas, un formas var būt ļoti negaidītas: spuldzes, sfēras, piramīdas, apļi…

Aromolampa. Tradicionālo malkas vai akmeņogļu kamīnu īpašnieki kamīnā var cept kebabu. Par to – diemžēl – nepietiek ar bioloģiskās uguns spēku. Bet biokanāla neaktīvo liesmu var izmantot aromterapijas seansiem. Jums tikai jāiegādājas piemērots ( eļļa tiek ielej ). Uzkarsēts, smaržīgais šķidrums vienmērīgi iztvaiko, piepildot telpu ar smaržvielām.

Attēlā: Lucent bio-kamīns no Planika.

Bioloģiskā kamīna priekšrocības:

 • vienkārša uzstādīšana: nav nepieciešams skurstenis;
 • Plašas izmantošanas iespējas: nav nepieciešama atļauja uzstādīšanai dzīvoklī, birojā utt.;
 • videi draudzīgs: degšanas laikā nerodas kaitīgas vielas vai kvēpi;
 • estētiskā pievilcība: tā rada īstu liesmu;
 • mobilo modeļu pieejamība. Tikai šāda veida ierīces var pārvietot no vienas vietas uz otru;
 • mitrināšana sadegšanas laikā izdalot ūdens tvaiku;
 • salīdzinoši zemas izmaksas Salīdzinot ar citiem kamīnu veidiem.
Lasīt arī  Malkas kamīni

Ideja! Biokanal var uzstādīt tukšā malkas vai ogļu kamīnā. Tas ir gandrīz tikpat dekoratīvs, un to ir daudzkārt vieglāk uzstādīt, uzturēt un ekspluatēt.

Bioloģiskā kamīna trūkumi:

 • nav sildierīce. Telpas apsilde notiek lēni un nemanāmi;
 • Nepieciešamība stingri ievērot ugunsdrošības noteikumus. Degviela ir jāuzlej uz noteiktu laiku;
 • alkohola smarža. Alkohola tvaiki piepilda telpu, kad kamīns ir aizdedzināts, lai gan degšanas laikā tie nav jūtami;
 • degvielas izmaksas. Litrs bioetanola maksā tikpat, cik litrs šampanieša: pavadīt vakaru pie kamīna dārgi.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: