Kā padarīt savu brīvdienu māju par ideālu atpūtas vietu

Māja ir brīnišķīga vieta, kur katrs var izbaudīt atpūtu pēc savas gaumes. Daži audzē tomātus, citi gatavo kebabus vai vienkārši lasa visu dienu. Ja savu zemes gabalu sadalīsiet vairākās zonās katram atpūtas veidam, nevienam nebūs garlaicīgi.

Kur izvietot grilēšanas zonu?

Vispirms izvēlieties vietu prom no mājas. Jūs varat novietot grilu tieši uz zemes, taču daudz interesantāk ir izveidot īstu vasaras virtuvi ar skaistu grilu, galdu un skapjiem visiem šiem nažiem, oglēm un iesmiem.

BBQ projekts, autors – Sergejs Makhno

Un, pats galvenais, ar metāla nojumi, lai šašliks lietus laikā būtu vēl garšīgāks. Laukumu var noklāt ar flīzēm vai, ja jūsu grila vietai ir pergola, grīdu un sienas var noklāt ar metāla loksnēm. Tas ir drošāk!

Kā izvēlēties grilu?

Attēlā: Grila kamīns: Lumos, autors: Harrie Leenders

Jo biezākas sienas, jo ilgāk darbojas grils. Ar 5 milimetru biezumu jūs varat cept gaļu pat uz atklātas uguns. Taču rudenī to būtu grūti ienest mājās, tāpēc labāk izvēlēties modeli ar 3 līdz 4 mm biezām sieniņām. Dziļums, kādā gaļa perfekti izcepas 20 milimetri. Ideāls augstums, lai jūs varētu sēdēt un atpūsties visas dienas garumā 1 metrs.

Kā saglabāt savu grila zonu ilgus gadus?

Pietiek to pasargāt no lietus, katru reizi izmest pelnus un notīrīt sienas ar speciālu birsti. Sezonas beigās ir vērts nomazgāt grilu ar trauku mazgāšanas līdzekli, izžāvēt to un uzglabāt telpās.

Lasīt arī  8 oranžu vannas istabu piemēri

Kā padarīt grila zonu mājīgu?

Kamēr saimnieks gatavo ēdienu, viesi ar nepacietību gaida, kad varēs socializēties. Tāpēc ir vērts šo laukumu izveidot pēc iespējas lielāku un pārvietot tajā daļu dārza mēbeļu.

Kā izveidot ērtu atpūtas zonu?

Praktiski jebkura vieta dārzā kļūst par atpūtas vietu, ja ir pieejamas dārza mēbeles. Bet mēbeļu izvēle ir atkarīga no vietnes. Ja atpūtas zona atrodas zem jumta, varat iegādāties cietu, fiksētu komplektu. Polyrotang mēbeles vislabāk jūtas laukos. Tā ir izturīga, pieejama, viegla un gandrīz neprasa apkopi.

Plastmasas galdi un krēsli vai saliekamās mēbeles lielisks veids, kā atpūsties dārzā. Un, starp citu, ja nevēlaties saslapināties, izvēlieties komplektu ar lielu lietussargu visai kompānijai.

Kā izveidot piknika zonu, kas ir ideālas brīvdienu mājas cienīgs risinājums?

Tekstila aksesuāri un dārza dekora priekšmeti ir tikai trūkums, lai būtu pilnīga svētlaime. Pledi, spilveni, aizkari un galdauti veido patiešām mājīgu, pie galda sēdvietu. Augi un ziedi dekoratīvos stādos, kas izvietoti pa klāju, piešķir jūsu āra atpūtas vietai jauku, pabeigtu izskatu.

Trūkst kaut kā cita?

Bez karstām, saulainām dienām Rīgas tuvumā ir arī jauki vakari. Vasaras virtuvi ar grilu var vēl labāk izgaismot, izmantojot laternas uz stabiem un prožektoru tieši virs grila. Tāda pati gaisma ir piemērota arī dārza teritorijai, taču tā lieliski iederēsies arī terasei – tikai pasargājiet to no lietus un ļaujiet atdzist Gaismekļi un sienas lampas uz griestiem un sienām.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: