Krāsaina, koši izkrāsota dzīvojamā istaba

Ir zināms, ka krāsa ietekmē mūsu garastāvokli un pašsajūtu. Sarkanā uzbudina, zaļā nomierina, zilā atvēsina, dzeltenā sasilda… Bet kas notiek, ja sajauc varavīksnes krāsas vienā telpā??

Attēlā: krāšņa krāsu gamma viesistabai Ineses Ternovas projektā.

Dizainera risinājums. Pirmā lieta, ko dizainers nolēma mainīt ir telpas proporciju vizuālā izjūta. Tā bija iegarena taisnstūra formā ar zemiem ovāliem griestiem. Sienas vēlējās paplašināties un griesti paaugstināties. Dizaineris izmantoja vizuālus maldus un krāsu paleti. Dzīvojamās istabas sienu krāsas fotoattēlā redzams, ka viena no tām ir klāta ar tapetēm spilgtā vertikālā svītrveida joslā – tas vizuāli paaugstina griestus, otrs – otrs bija nokrāsots tumši violetā krāsā, kas vizuāli paplašināja telpu.

Telpa ir sadalīta divās daļās: relaksācijas zonā un aktīvajā zonā. Viesistabas zonu rotā dīvāns bez roku, kas nakts laikā var izvērsties par pilnvērtīgu gultu. Aktīvā zona atrodas aiz bāra, kas kalpo arī kā kumode un vajadzības gadījumā transformējas par galdu.

Dzīvojamās istabas spilgtā krāsu gamma neapšaubāmi ir šī interjera galvenā iezīme. Tajā burtiski tika izmantots viss varavīksnes spektrs. Katrai zonai ir sava iecienītākā krāsa. Sēdvietā ir tējas krāsas dīvāns, kas 2014. gadā tika pasludināts par gada krāsu aktīvajā zonā Spilgti dzeltens bāra lete.

Aizkari ar rakstu. Aizkaru krāsa Nakts debess krāsa lielpilsētā pilsētas ainava ar kvēlojošām laternām. Pat ja aizveriet aizkarus, pilsēta paliek ar jums.
Sfēra pie griestiem. Dizaineris nolēma ovālos griestus veidot kā kupolu ar zilu debess efektu, kas šķiet redzams caur stiklu.
Paklājs. Spilgtās svītras uz tā atkārto varavīksnes tapetes rakstu. Abi elementi akcentē dzīvojamās istabas atpūtas zonas robežas.
Bīdāmie paneļi. Tām ir interesanta tekstūra un krāsa, kas atgādina antīku misiņa skaldījumu un rada nedaudz nomierinošu efektu šajā raibajā interjerā. Plazmas panelis ir piestiprināts pie pārvietojama sienas kronšteina, ko var pārvietot, izmantojot vadotnes, un tā augstums ir regulējams.
Digitālās sienas gleznojumi. Tie sedz durvis un daļu sienu. Šis ir jauna veida tekstūras dekors. Attēls tiek pārnests uz neaustas virsmas ar apmestas sienas faktūru ( varbūt pat vecu ). Pēc tam uz izvēlētās virsmas tiek piestiprināts audekls ar sienas gleznojumu – Piemēram, uz durvīm vai sienas.
Spoguļa apdare. Uz koši krāsainām tapešu strēmelēm ir izvietoti spoguļattēli, kas izkārtoti ģeometriskā secībā. Rezultāts ir pārsteidzoši dekoratīvs efekts. Siena atgādina varavīksnes kaleidoskopu.
Bāra letes. Salocīta tā darbojas kā kumode ar atvilktnēm, kur glabāt nepieciešamāko mantu, bet izvērsta – kā kumode ar atvilktnēm Milzīgā stikla fasāde, ainava un upe aiz tās kļūst par galdu viesiem.
Lampa. Dizainera gaismeklis attēlo sievietes figūru ar svītrainu abažūru galvas vietā. Arī šajā gadījumā pārsteidzošā svītra atkārtojas un piešķir visam interjeram vienojošu elementu.
Bāra krēsli. Visa dzīvojamās istabas krāsu gamma ir balstīta uz enerģiskiem kontrastiem neizslēdzot mazas detaļas. Vieglie sēdekļi, kas izgatavoti no caurspīdīgas zilas plastmasas, lieliski kontrastē ar spilgti dzelteno bāra letes krāsu.
Lasīt arī  11 piezīmes par mājas ar divlīmeņu dzīvojamo istabu plānošanu
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: