Baroka stils

Stils, kas radies Itālijā 16. gadsimta beigās.

Baroka interjerā viss ir formalizēts un veidots tā, lai pārsteigtu interesentus.

Termins. No ital. Barocco – «iedomāts.".

Laiks un vieta. Baroka stils radās Itālijā 16. gadsimta beigās. Barokss stājās pretī klasicismam un racionālismam. Jaunā pasaules uztveres veida atspoguļojums, kas balstīts uz tā laika lielajiem ģeogrāfiskajiem un zinātniskajiem atklājumiem.

Raksturīgās iezīmes. Krāšņs greznums, krāšņums, dekoratīvo elementu pārpilnība, greznība un svinīgums.

Arhitektūra. No antīkajiem laikiem un renesanses baroka villa aizguva kārtības arhitektūras pamatformas, bet tās dekoratīvās detaļas – sadrumstalotāks un dinamiskāks: savīta kolonna, lauzta karnīze ( apmetuma apdare lauztas līnijas veidā ). Fasādes rotā atlantes un kariatīdes.

Interjers. Baroka interjers ir pārbagāts ar ornamentāliem elementiem. Apdares mērķis bija radīt ilūziju, ka telpa paplašinās, tāpēc baroka interjerā bieži vien izpaužas kā apgleznoti griesti. Sienas bija klātas ar dārgiem audumiem vai gobelēniem, bet grīdas klātas ar eksotisku koka parketu. Valsts telpu krāšņumu palielināja lieli gleznojumi un spoguļi greznos apzeltītos rāmjos.

Attēlā: 5210 by Selva.

Mēbeles. Mēbeļu pamatformas ir aizgūtas no iepriekšējiem laikmetiem ir gultas, skapji, krēsli ar augstiem atzveltnes atzveltnes balstiem, kastrolis ( itāļu kumode ). Taču tie iedvesmoja arī jaunus mēbeļu dizainus, piemēram, kumodes, kumodes un pirmos dīvānu prototipus.
Baroka mēbeles galvenokārt tika izgatavotas no valrieksta, jo šī koksne bija piemērotāka griešanai un pulēšanai. Apdarei izmantoja kaulu, bruņurupuču čaulas, perlamutra čaulas un porcelānu.
Baroka interjera stils padarīja priekšmetu siluetus sarežģītākus; tipiski baroka stila mēbelēm ir kabrioleti ( arkveida kājiņas ) savītas kolonnas un kupli balustri ( veidoti balsti, piemēram, tādi, kas balsta balkonu un kāpņu margas ). Baroka interjera stils ir ietekmējis arī korpusa mēbeļu apdari Stilā raksturīga griešana, koka mozaīkas tehnika ar lakojumu, intarsija ( sarežģīta mozaīka, parasti no koka ) apzeltītas bronzas pārklājumi. Dekoratīvie audumi, ko izmantoja mīksto karkasa mēbeļu polsterēšanai, bija dārgi: eylet ( brokāta veida ) gobelēns.

  • Attēlā: Sienas baroka stilā - Vismara Design mājas kinozāle, dizaina autors Vismara Pino
  • Attēlā: Savoy Pelle 5/6 pie rūpnīcas Lineatre
  • Attēlā: Comtesse, Fratelli Boffi
  • Attēlā: Pianuzzo rūpnīcas pils modelis
Lasīt arī  Mikrotendences: 4 idejas un 25 produkti Vidusjūras stila mājai

Attēlā: Sienas baroka stilā – mājas kinozāle no Vismara Design, dizaina autors Vismara Pino.

POPULĀRI MOTĪVI:

  • arhitektoniskie: vītā kolonna, loga korpuss ar izplēstu dekoratīvu frontonu, izrobotā dzega, nišas, izliektas un ieliektas virsmas;
  • Antīkais: amoreles, vainagi, amoreļu galviņas, vairogi, kartušas ( dekoratīva detaļa vairoga vai daļēji izvērsta rituma veidā );
  • Ģeometriskas: ovāli, spirāles, izliektas līnijas;
  • dabiski: gliemežvāki, kāpšanas stublāji, vītnes, vītnes ( dekoratīvi motīvi noapaļota smaiļa formā ).
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: