Oļena Ostapova par guļamistabas dizaina tendencēm

Vai mainās guļamistabas loma mūsdienu interjerā?? Kādas tendences šodien vērojamas guļamistabas dizainā? Pastāv universāla recepte ideāla guļamistabas interjera izveidei? Saka dizainere Elena Ostapova.

Par guļamistabas lomu. Guļamistabas loma mūsdienu interjerā ir tāda pati kā vienmēr. Cilvēkam ir bioloģiska vajadzība pēc atpūtas, miega un miera. Attiecībā uz dizainu ir daudz izmaiņu. Piemēram, modernās guļamistabās ir vitrāžas, lai, guļot gultā, varētu baudīt skatu no loga. Tajos ir daudz viedās mājas funkciju: automātiska logu aizkaru atvēršana un aizvēršana, telpas klimata regulēšana, apgaismojuma ieslēgšana, izslēgšana un spilgtuma regulēšana, kā arī programmējama modinātāja funkcija. Un tās ir tikai dažas no funkcijām, kas rada pilnīgas relaksācijas atmosfēru. Tomēr viens elements guļamistabas interjerā ir nemainīgs – tā ir gulta! Ja to veic profesionāls speciālists, ap gultu tiek veidots viss interjers.

Par guļamistabas dizaina tendencēm. Modes tekstilizstrādājumi. Mēbeļu frontes no velūra tā ir tendence. Kumodes, naktsskapīši un pat skapīšu bīdāmās durvis ir mīkstinātas. Izmantojiet velūru priekšpusēm. Tas ir patīkams uz tausti un ir lielisks trokšņu izolācijas materiāls. Aktuāli ir augsti un plati gultas galvgaļi, kas izgatavoti no tekstilmateriāla. Pat sienu paneļi ir kļuvuši par tekstilizstrādājumiem. Krāsas un materiāli ir ļoti daudzveidīgi, un tos var iedalīt divās kategorijās: dabiski toņi ( tie ir pasteļtoņi un ļoti piesātinātas, izsmalcinātas krāsas tumšos, gandrīz melnos toņos ( tumši zaļa, tumši violeta ) apvienojumā ar sudrabu un zeltu. Retro šiks joprojām ir aktuāls, taču tradicionālais ( laikmetīgais ) un Art Deco stils arī ir spēcīgs. Arī grīdas plāniem ir savi triki. Izveidojiet guļamistabu ar personīgu izeju uz vannas istabu un garderobi Augstākā profesionālisma pazīme.

Lasīt arī  Vienkārši atkārtojiet: ballīte uz zāliena

Par klientiem. Parasti tā ir dizainera izvēle Virtuve ir divpusēja rotācijas funkcija. Potenciālais klients aplūko jūsu portfolio, pēc tam notiek pirmā tikšanās, kurā abas puses, dizaineris un klients, lemj, vai viņi sadarbosies. Tātad manu klientu redzējums par nākotnes interjeru ir tieši tāds pats kā manējais. Komforts, ērtības, funkcionalitāte – ēdamistabas projektu realizējāt jūs Šeit ir izklāstīti galvenie kritēriji, kas attiecas uz manu klientu guļamistabu. Es ierosinu un izstrādāju visas detaļas, viņi apstiprina vai nē. Dažreiz es varu piedāvāt kaut ko tādu, par ko klients pat nebija iedomājies, un, kad viņš to redz, labprāt to pieņem.

Ideāla guļamistaba. Manuprāt, guļamistabai ir jābūt ērtai tās īpašniekiem. Viņas interjers var būt gan relaksējošs, gan uzmundrinošs, gan uzmundrinošs. Taču ergonomikai un izkārtojumam ir savas īpatnības. Man ideāls guļamistabas izkārtojums – ir izeju izkārtojums uz vannas istabu un ģērbtuvi tieši no guļamistabas. Pat neliela garderobes telpa, bet savienota ar guļamistabu! Tas ir ļoti ērti un ļauj īrniekiem ietaupīt daudz laika. Par vannas istabu nav daudz ko teikt. Pamosties – ūdens attīrīšana – uz brokastīm iznākt svaigs un sakopts. Tas pats citā secībā vakarā pirms gulētiešanas.

Par guļamistabas daudzpusīgo interjeru. Pievērsiet lielāku uzmanību ergonomikai nekā telpas skaistumam. Īpašu uzmanību pievērsiet gultas izvēlei un tās atrašanās vietai. Tātad gultas lielumu galvenokārt nosaka guļošās personas lielums, bet jāņem vērā arī iespēja sēdēt uz gultas, dažkārt to nodrošina muguras atbalsta ierīce galvgalī. Tagad matraci, pamatni, galvgaldu un ortopēdisko pamatni var iegādāties atsevišķi. Tas ļauj jums veidot gultu pēc savas gaumes, piemēram, būvkonstrukciju komplektu! Gultas platumam un tās balstu konstrukcijai vajadzētu ļaut tīrīt gultu, pietuvojoties tai. Izvairieties novietot galvgali šaurās vietās ( zem plauktiem, aiz skapjiem ) kā arī novietot divas gultas ar galvgaliem, kas vērsti viens pret otru. Pēc gultas izvēles izvēlieties telpas krāsu gammu un apgaismojumu ir vissvarīgākie guļamistabas interjera dizaina punkti. Nepārblīvējiet telpu ar mēbelēm un dekorācijām! Atcerieties, ka šeit jūs atpūšaties, atgūstat spēkus. Es personīgi neiesaku guļamistabā uzstādīt televizoru, taču lēmums vienmēr ir atkarīgs no jums.

Lasīt arī  Virtuves pulksteņa izvēle: 12 dizaineru modeļi

Pēdējos 2 gadus esmu veidojis HoReCa interjerus. Mans kafejnīcas-kluba projekts Flight ieguva pirmo vietu starptautiskajā inovatīvu restorānu telpu konkursā Premio Le 5 Stagioni 2015, Milānā, starp 184 profesionāliem projektiem no visas pasaules. Esmu ļoti gandarīta, ka Milānas profesionālā žūrija novērtēja manu projektu.

Ekscentriskākais dzīvojamo ēku interjers. Iegādes brīdī dzīvoklis bija vienistabas, apvienojot halli, viesistabu, virtuvi un guļamistabu, logi bija aizbērti, griesti sarkani glancēti, uz vienas sienas Karla Brullova gleznas "Pompeju pēdējā diena" sienas reprodukcija, stūrī uz pjedestāla virpuļbaseins, rotāts ar mozaīku. Man bija jāpadara telpa ērta dzīvošanai, saglabājot plānojumu, sienas gleznojumu un mini peldbaseina bļodiņu. Šāds drosmīgs projekts ne katru dienu tiek īstenots! Man radās ideja par mākslas muzeja instalāciju, kur sienas, grīda un griesti ir neitrāls fons dažādiem mākslas darbiem.

Mūsdienās daudzas mājas tiek būvētas ar sarežģītām ģeometriskām formām. Man bija prieks strādāt pie apaļas mājas dzīvokļa interjera dizaina. Es biju sadalījis visu teritoriju privātā un publiskā zonā. Privātajā atrodas guļamistabas, vannas istabas un tualetes. Sabiedriskā zona ir atvērta telpa, kurā apvienota priekštelpa, virtuve-ēdamistaba un dzīvojamā istaba. Ģērbtuves un pieliekamās telpas atdalīšana no koplietošanas telpas ir kļuvusi par lielu izaicinājumu. Es izstrādāju sarežģītas formas telpas sadalītāju, kas beidzas ar kolonnu dzīvojamā istabā. Kolonna izskatās kā mākslas objekts.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: