Tiek paziņoti ROCA ONE DAY DESIGN CHALLENGE uzvarētāji

19. maijā izstāžu zālē "Manezh" ARCH Moscow 2019 ietvaros jau trešo reizi notika ROCA ONE DAY DESIGN CHALLENGE. Konkursā piedalījās arhitektūras un dizaina studenti un jaunie profesionāļi.

Uzvarētāji tika izraudzīti par oriģinālas idejas apvienojumu ar labu līdzsvaru starp formu un funkciju: Proof Cleaning, Pure Monolith un Magnet . Projekts Drop saņēma īpašu balvu.

Žūrijai izskatīšanai tika iesniegti šādi dokumenti 164 darbi, neparastā ekspress formātā, ko veidojuši Latvijas vadošo universitāšu jaunie profesionāļi un studenti: G.V. Plehanovas vārdā nosauktā Rīgas Gorkija Valsts mākslas un rūpniecības akadēmija, Latvijas Valsts mākslas un rūpniecības universitāte un Latvijas Rūpnieku un uzņēmēju savienība. . . Stroganova Rīgas Valsts arhitektūras un celtniecības universitāte, M.V. Lomonosova Rīgas Valsts tehniskā universitāte, M.V. Lomonosova Rīgas Valsts universitāte. . . Baumaņa Rīgas Valsts tehniskā universitāte, Lielbritānijas Dizaina augstskola, Ekonomikas augstskola, Biznesa un dizaina institūts un citi. Žūrijai, kurā darbojās Aleksandrs Matvejevs, Jaroslavs Rassadins, Iļja Mukozejs, Kirils Čeburaškins un Roca ģenerāldirektors Krievijā un NVS valstīs Antonio Linaress, bija jāizvērtē iesniegtie darbi un jāizvēlas tikai 4 projekti, kuru autori uzvarēja konkursā.

Pirmo vietu iegūst Alekseja Lukjanova pierādījumu tīrīšana, kas atspoguļo inovatīvu pieeju krāna dizainam, kā arī uzskatāmi demonstrē ūdens filtrēšanas procesu. Autoram izdevies atrast līdzsvaru starp formu un saturu, piedāvājot patiesi oriģinālu risinājumu. Uzvarētājs saņēma diplomu un 3000 eiro čeku no dizainera Jaroslava Rassadina. Pirmās vietas ieguvējs pārstāvēs Krieviju "One Day Design Challenge" konkursā no dažādām valstīm Vispasaules uzvarētāju izdevums. Nākamā gada sākumā Barselonā notiks starptautisks konkurss, kurā piedalīsies uzvarētāji no Apvienotās Karalistes, Polijas, Portugāles, Bulgārijas, Spānijas, AAE, Singapūras, Honkongas, Brazīlijas, Argentīnas, Austrālijas, Indonēzijas un Malaizijas.


Otrā balva par projektu Pure Monolith tika piešķirts radošajam tandēmam Eldaram Batiršinam un Pāvelam Kultiševam, UNK Project dizaineriem. Žūrija novērtēja viņu piedāvāto elastīgo un funkcionālo koncepciju par monolītu maisītāju ar skaidrām un tīrām formām. Balvas finālistiem pasniedza Aleksandrs Matvejevs, dizainers un konsultāciju aģentūras "Matvejevs Samoilovs Konceptuālā attīstība" vadošais partneris.

Lasīt arī  Artem Podobrijansky. Maģiska pasaule.


Trešo vietu ieguva projekts Magnēts, ko projektējuši Jaroslavļas Valsts tehniskās universitātes students Iļja Aladovs un studijas Nefa Architects jaunais speciālists Dmitrijs Morozs. Autori ir izmantojuši arhitektonisku pieeju produkta dizainam: minimālisma stilā veidots maisītāja modelis ir funkcionāls, pielāgojams un viegli uzstādāms. Uzvarētājus apbalvoja arhitekts un ARCH Moscow kurators Iļja Mukosejs.


Īpašās balvas, ko piešķīra fonds We Are Water, ieguvēji bija Biznesa un dizaina institūta studentes Jūlija Drozdova un Sofija Guščina. Viņu izstrādātajam Drop projektam ir liela priekšrocība – tas ir videi draudzīgs. Šajā modelī ir ierosināts izmantot no dabas aizgūtu shēmu, lai filtrētu ūdeni caur akmens, smilšu un ogļu slāņiem. Mēbeļu dizaina nodaļas vadītājs Kirils Čeburaškins konkursa dalībniekiem pasniedza atzinības rakstu Novembre Rīgas Valsts Mākslas un rūpniecības akadēmijā notiks Fabio Novembre lekcija. . . Stroganovs.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: