Patīk, patīk, patīk, patīk: klasisks budžets nelielā divistabu dzīvoklī

Laiks dziedē, kā arī iedvesmo. Marinas Sarkisjanas dizaina projekts "Laika ilūzija" ir tieši šāds variants. Lai gan visas kompaktās pilsētiņas telpas ir iekārtotas klasicisma stilā, katrā no tām laiks rit atšķirīgi.

Aplūkojot nelielu dzīvokļu fotogrāfijas, varat redzēt dažas interesantas idejas, kā paplašināt telpu. Šajā gadījumā – klasiskā interjerā.

Informācija par dzīvokli: Dzīvoklis ar vienu guļamistabu Putilkovo ciematā, Krasnogorskas rajonā, Rīgas apgabalā, 64 kv.m. .

Par īpašniekiem: Vecāka gadagājuma laulātie, klienta vecāki.

Klientu vēlmes: Izveidojiet gaišu interjeru.

Dizainere Marina Sarkisjana, veidojot interjeru vecāka gadagājuma pārim, iedvesmojusies no laika upes: gaitenī tā plūst kā strauts, dzīvojamā istabā uzkrājas kā strauja straume, bet guļamistabā ir mierīgs patvērums, kur viņi var atpūsties no dzīves rūpēm. Neliels studio tipa dzīvoklis 64 kv. ft. Dzīvojamā istaba nav pārbūvēta, dizainere ir strādājusi ar to, kas tur ir plaša virtuve, iegarena viesistaba un guļamistaba ar erkeri. Rezultāts ir novecojis, klasisks interjers ar samērā pieticīgu budžetu.

Viegluma efekts šaurā koridorā tiek panākts ar gaišu toņu palīdzību: tapetes, durvis, griesti un rotājumi ir balti vai gaiši bēši. Gaismas spīdīgās flīzes uz grīdas arī uzlabo telpu. Koridora galvenais rotājums ir senlaicīgs ielas pulkstenis, kas deva ideju projektam. Kaltais spoguļa rāmis "atbalsta" dekoru, lai tas neizceltos no neitrāla interjera.

Lielajai viesistabai ir iegarena forma. Lai to paslēptu, dizainers tuneļa galā iebūvēja lielu grāmatu plauktu. Viegla koksne neļauj lielām mēbelēm izskatīties pārāk apjomīgām. Tumšās tapetes padara telpu mājīgāku un svinīgāku; slēgtā telpa izskatās kā "kaste". Balta grīda, griesti un apjomīgas grīdlīstes piešķir telpai augstumu.

Kamīna portāls pretī dīvānam – šis tradicionālais klasiskā stila elements tagad ir kļuvis par modernu sēdvietu elementu. Sveces spēlē dzīvās uguns lomu. Klasisks risinājums ir arī kontrastējoši gaismas paneļi pa telpas perimetru. Taisnība, ka paneļi parasti ir tumšāki par sienu pamatkrāsu, taču šajā projektā dizainere rīkojās pretēji, lai piešķirtu telpai gaišuma.

Lasīt arī  Kā no guļbūves izveidot ģimenes īpašumu

Guļamistaba – miera sala. Dizainere neizmanto nekādus krāsu akcentus, visu telpu ietērpjot gaismā un maigumā. Telpas galvenais dekors – erkeris – ir dekorēts ar blīvu drapēriju: blīvas, blāvi krāsainas ziedu drapērijas aizsedz gaisīgos un maigos griestus

Nišā ir iebūvēts liels skapis, kura fasādes saplūst ar sienas krāsu – ērta un diskrēta vieta apģērbu glabāšanai. Pazīstams klasiskā stila elements – ligzda uz griestiem, kur ir piekārta lustra "ar svecēm".

Virtuvē toni nosaka silta jūras viļņu krāsa, kas interjeram piešķir svaigumu un dziļumu. Vieglas mēbeles ar paneļu fasādēm, kurās izmantoti Provansas motīvi. Dizaineris maksimāli izmanto virtuvi: palodze ir kļuvusi par darba virsmas pagarinājumu, un telpa zem loga ir pārveidota par darba skapjiem. Pēdējais risinājums ļāva eleganti paslēpt radiatorus, noslēdzot tos ar režģveida durtiņām pārējo virtuves mēbeļu stilā.

Starpsiena blakus logam nav izniekota – dizainers tajā iebūvēja ģipškartona kastīti ar stiklotām durvīm, izveidojot nelielu papildu bufetu. Ēdamistabas zonu izceļ kontrastējošas tapetes ar lielu rakstu, kas piešķir telpai apjomu.

Nelielajā vannas istabā brūnā krāsa ir izmantota kā akcents – dažas tumšas flīzes uz sienas un zem vannas padara telpu pilnīgāku. Vannas istabas aizkaru vietā ir uzstādīta stikla starpsiena – stilīga un higiēniska. Praktisks risinājums ir arī skapītis ar spoguļdurvīm virs izlietnes. Papildu uzglabāšanas vieta novērš vajadzību pēc papildu plauktiem, un spoguļi vannas istabai piešķir plašāku izskatu.

Modes plakani projekti

Dzīvokļa interjera dizains no arhitektes Jeļenas Ponomarenko projekta Bērnu dzīvokļa interjera dizains pēc Decorator N projekta Mebius arhitektūras studijas veidotā dzīvokļa interjers
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: