Ģimenes ligzda: Alenas Kušņerenko dzīvokļa projekts

Strādājot pie šī dzīvokļa dizaina, Alena Kushnerenko centās panākt simtprocentīgi mājīgu sajūtu. Gaismas krāsu gamma, tekstilmateriālu pārpilnība, maigums un komforts ir galvenie projekta iespaidi. Kādus citus interesantus risinājumus tajā var atrast?

Alena Kushnerenko piedalījās konkursā "Dzīvokļa interjers jaunbūvē" projekts tika atzīts par vienu no pieciem labākajiem. Ģimenes ligzdiņa, kurā valda mājīgums un gaisma, kur valda komforts katru stūrīti un vietu, kur cilvēks vēlas dzīvot Tieši tā var raksturot Alenas dzīvokli 113,8 m² platībā. Dzīvoklī ir viesistaba ar virtuvi, divas guļamistabas, divas vannas istabas, priekšnams un garderobe. Dizainere par galveno krāsu ir izvēlējusies balto, ar pieskaņotiem zilas, zaļas un pelēkas krāsas akcentiem. Pateicoties tam, interjeram ir nedaudz jūrnieciska noskaņa. Dzīvoklī ir arī daudz romantisku aksesuāru, ziedu rakstu un izsmalcinātu ģeometrisko formu, kas rada rotaļīgu noskaņu. Mēbeles galvenokārt ir baltas, izgatavotas no koka, un to dizains neuzkrītoši atsaucas uz Provansas stilu, kas harmoniski saskan ar šur un tur sastopamajām kalta metāla detaļām. Neatkārtojamu siltuma sajūtu rada dažādu tekstilizstrādājumu pārpilnība.

Dzīvojamā istaba

Dzīvojamā istaba dzīvoklī ir apvienota ar virtuvi, un katra zona var pastāvēt neatkarīgi. Lai izolētu virtuvi no dzīvojamās istabas, Alena ir izvēlējusies vienkāršu, bet oriģinālu zonējuma veidu -.. pie griestiem karājas aizkari. Grīda ir gaiša toņa parkets, mēbeles ir mājīga dizaina maigi silueti, bez asiem leņķiem. Sarežģītie ornamenti uz dekoratīvajiem spilveniem un paklāja dīvāna priekšā ir dzīvi un burvīgi. Bagātīgs, daudzveidīgs tekstils padara telpu ļoti siltu un mājīgu. Mēbelēs nav mākslīgo materiālu – Priekšroka tiek dota kokam. Loga erkerī, ko ieskauj svaigi ziedi un ziedu ornamenti, atrodas krēsls.. un aicinošs stūrītis, kur atpūsties, lasot grāmatu.

Lasīt arī  No vienistabas dzīvokļa uz divistabu dzīvokli ar pārveidojamu telpu: Olgas Samvelianas dizains

Virtuve

Virtuve, tāpat kā citas mājas telpas, ir mājīga un balta. Reljefs uz mēbeļu koka fasādēm piešķir telpai daudzpusīgu izskatu. Romba formas plāksnes "priekšauta" zonā kā pieticīgi un eleganti rotājumi. Gaišais interjers nešķiet vienmuļš, pateicoties retajam, bet "precīzajam".. akcenti – Melna virsma un melni rokturi uz fasādēm, kas nosaka mierīgu ritmu, lustra virs ēdamgalda un iebūvētās ierīces.

Koridors

No durvīm uz dzīvojamo istabu ved gaitenis, kas ir pieticīgi, bet gaumīgi mēbelēts. Šeit ir pieejamas tikai nepieciešamās mēbeles: