Lapu vākšana: kāpēc tas ir svarīgi

Tuvojas rudens, un īpašumā parādās arvien vairāk dzeltenu lapu. Sākumā process ir pārsteidzoši skaists, bet pēc brīža pūstošās lapas bojā skatu uz zemes gabalu. Daudzi cilvēki maldīgi domā, ka ir prātīgāk tos atstāt, taču tas tā nav. Lai to saprastu, jums ir jāsaprot, kas notiek ar lapotni rudenī un ziemā.

Kas nav kārtībā ar lapām?

Uzskats, ka nokritušās lapas ir labs augsnes mēslojums, ir kļūdains. Šeit ir daži fakti, kas to atspēko:

  • Bieži Uz nokritušajām lapām ir olas, kuru kaitēkļi jau ir paspējuši izdēt un to kāpuri apaugt. Pēc ilga miega, iestājoties pirmajam gaišajam rītam, kaitīgie kukaiņi pamostas un ir gatavi veikt savus postošos darbus.
  • Jāņem vērā arī tas, ka lapas var būt inficētas ar dažādām sēnīšu slimībām. To sporas neskartas pārdzīvo ziemas salu, un, iestājoties pavasarim, tās atkal plaši izplatīsies.
  • Neizslēdziet iespēju, ka bakteriālas slimības, Sadalījušās lapas ir vieglāk iznīcināt Ideāla vide baktērijām. Kad uz kokiem parādās pirmie saules stari, saules apdegums nodrošina labvēlīgu vidi kaitīgajām baktērijām un iespēju naidīgi darboties pret koku.
  • Lapas uz zāliena Lapas vīst zem sniega kārtas, kas nelabvēlīgi ietekmē augsni. Pavasarī zālienā var veidoties spraugas. Lai atjaunotu teritoriju, ir jānovāc nokaltušā zāle un jāiesēj jauna zāle.

Kā notīrīt lapas no dārza?

Lapu novākšana no augsnes diezgan laikietilpīgs uzdevums. GARDENA pūtējs var atvieglot šo sarežģīto procesu. AccuJet 18-Li akumulatora pūtējs ir viegls un viegli lietojams – ideāls rīks ātrai un vieglai lapu un sīku gružu nopūšanai. Mīkstais rokturis nodrošina ērtu satvērienu. Kompakts izmērs ērtākai instrumentu uzglabāšanai. Uzlādējamais litija jonu akumulators nodrošina lielisku un ilgstošu darbību.

Lasīt arī  Kā veikt ainavu dizains ar savām rokām

Ko darīt ar lapām?

Daži uzskata, ka nokritušās lapas nav jānovāc vai arī tās var likt komposta kaudzē. Pirmā varianta trūkumi jau ir izskaidroti. Otrais veids prasa nedaudz vairāk uzmanības. Lai kompostētu rudens lapas, pārliecinieties, ka visi koki jūsu dārzā ir veseli. Tikai tad ir iespējama laba mēslošana; pretējā gadījumā jūs nevēlaties, lai vēl vairāk problēmu radītu. savāktās lapas ir vieglāk izmest ārpus teritorijas.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: