Marva Grifina par iespēju 700 dizaineriem

Milānas lielākajā mēbeļu izstādē i Saloni 2015 notiek jauno dizaineru konkurss SaloneSatellite. Konkursa kuratore Marva Grifina (Marwa Griffin) stāsta par to, kas interesē jauno paaudzi un kāpēc dizains nav tikai mode.

Par konkursu. Šī gada SaloneSatellite tēma «Life Planet" ( "Dzīvības planēta" ) kā veltījums universālajai EXPO 2015, kas notiks ar devīzi "Feed the planet". Enerģija dzīvei". Četras dizaineru Umzikim, Francesco Faccin, Caterina Tiazzoldi un Andrea Borgogni instalācijas Pasadenas Dizaina koledžā, ASV.

Par dalībniekiem. Kopumā konkursā piedalās vairāk nekā 700 jauno dizaineru no 38 valstīm un 18 starptautiskām dizaina skolām un universitātēm.

Par uzvarētājiem. Es nesekoju līdzi iepriekšējo gadu eksponātu un konkursa uzvarētāju liktenim, jo neesmu atbildīgs par to, kas notiks pēc SaloneSatellite. Turklāt ne visi dizaineri ar mani runā. Nezinu, vai viņi ir noslēguši līgumus ar producentiem, muzejiem utt.. Es tikai zinu, ka tad, kad izstādes pēdējā dienā apmeklēju viņu stendus, viņi bija laimīgi. Man ir grūti izcelt vienu projektu, kas gadu gaitā ir piedalījies konkursā. Gandrīz viss, ko redzēju, bija interesants.

Par modi un gaumi. Es neticu tendencēm, taču tas nenozīmē, ka virtuves, viesistabas u. tml… statiskais. Protams, visu šo telpu dizains laika gaitā ir mainījies. Vienkārši jebkurš stils Sākotnēji moderns, viss ir atkarīgs no cilvēka gaumes.

Par Latvijas dizainu. SaloneSatellite un i Saloni WorldWide Maskavā desmit gadu pieredze dod pamatu apgalvot: jauno dizaineru no Latvijas un bijušajām padomju republikām skaits strauji pieaug.

Par jauno paaudzi. Jaunie dizaineri vienmēr labprāt izmanto dažādus, netradicionālus materiālus, bet es redzu, ka šodien viņi daudz domā par ekoloģiju un otrreizējo pārstrādi.

5 interesanti fakti par SaloneSatellite:

SaloneSatellite izstādē debitēja mūsdienu zvaigznes, tostarp Patrick Jouin ( Patrick Jouin ) Front Design, Xavier Lust ( Xavier Lust ) un citi.

Lasīt arī  GROHE iegūst piekto Red Dot balvu: Best of the Best

SaloneSatellite katru gadu maina tēmu. Pagājušajā gadā jaunie dizaineri pārdomāja "amatnieku tradīcijas ar mūsdienīgu ievirzi".

Līdztekus i Saloni WorldWide Maskavā oktobrī ir SaloneSatellite- Piedalās jaunie dizaineri no bijušajām padomju republikām. Rīgas konkursa uzvarētāji pavasarī tiks izstādīti Milānā, SaloneSatellite izstādē.

Piemēram, var apskatīt Viktora Puzura no Harkovas kartona cauruļu pakaramos, Anastasijas Koščejevas no Latvijas bērza mizas krēslu un Santas Celitānes no Rīgas nerūsējošā tērauda velonovietni.

Latvijas pirmais SaloneSatellite konkurss saņēma daudz matrjoškas lelles formas objektu tādējādi dalībnieki centās demonstrēt nacionālo kolorītu. Mūsdienās avangarda mantojums biežāk tiek izmantots kā iedvesmas avots jauniešiem.

Pēc Marvas Grifinas teiktā, lai izceltos starp labākajiem mēbeļu ražotājiem, ir jādodas uz Satellite vismaz trīs reizes.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: