Nikolajs Lizlovs par arhitektūru, biznesu un personību

Nikolajs Lyzlovs ir pazīstams ar saviem lielajiem projektiem ( daudzfunkcionālais komplekss "Jahtu pilsēta" un administratīvais centrs Strastnoj bulvārī Maskavā, viesnīcas Arktika renovācija Murmanskā u.c. )Tomēr pēdējā laikā viņš arvien vairāk pievēršas privātajiem interjeriem. Par to, ka individuāls klients ir labāks par izstrādātāju.

Par krīzi profesijā. Arhitekta profesija piedzīvo zināmu krīzi. Tas ļoti atgādina pagājušā gadsimta Angliju, kad Viljams Moriss, mākslinieks, dizainers un progresīvs cilvēks, sacēlās pret mašīnbūvi, baidoties, ka roku darbs izzudīs. Viņaprāt, tikai amatnieks, kas apvieno tehnologu, dizaineri un mākslinieku vienā personā, var sasniegt radītāja līmeni. Un visa mašīnbūve izskaloja šo mākslas elementu. 1860. gadu sākumā Moriss uzcēla savai ģimenei Sarkano māju Bexley Heath un nodibināja dekorēšanas uzņēmumu. Sarkanais nams iemiesoja ideju par augstās mākslas un ikdienas dzīves savienošanu. Un viss, kas tika izgatavots rūpnīcā, bija roku darbs: mēbeles, tapetes, trauki utt. No tā visa radās modernais dizains.

Par arhitektūru un uzņēmējdarbību. Ir arhitektūra un ir būvniecības bizness. Ir cilvēki, kas ražo mājas, un ir cilvēki, kas tās pārdod, pārvēršot arhitektūru par preci. Šodien tā ir liela nozare, galvenais ir.. uzrakstīt biznesa plānu, lai cilvēki ieguldītu naudu projektā. Tas nav nekas slikts. Dienas beigās ikvienam ir jāzina, cik daudz viņš saņems. Taču arhitekts vienmēr ir.. mākslinieks, tas liecina par nejaušības elementu.

Uz meistara rokas. Savās agrīnajās dienās es biju padomju iestādē, ko sauca par Giproteātri, Tur strādāja brīnišķīgais Boriss Urkins, arhitekts un mākslinieks, akvarelists un dizainers, īsts Domorisona dizaina pārstāvis. Režisors vienmēr uz viņu kliedza: "Boriss Grigorjevičs, nu..! Jums ir pasūtīta suņu māja, un jūs atkal esat sācis krāsot pili!» Nebija nekā tāda, uz kā nebūtu meistara rokas nospieduma, autora zīmes.

Lasīt arī  Sleeping Systems saloni piedāvā veselīgu miegu ar atlaidi

Par autora izskalošanu. Mūsdienās pastāv jēdziens "lielais birojs", saīsinājumi nosaukumu vietā. Agrāk viss bija vienkārši: ir Alvaro Siza, ir Frenks Gērijs… Bet autors sāka izskalot. Situācija kļūst vēl sliktāka vārds atstāj nesēja vārdu. Man bija neērti, kad vienā no žūrijām dzirdēju, ka Sergejs Kiseļovs ir radījis jaunu projektu. Kopš viņa nāves pagājuši četri gadi, kā viņš varēja izveidot projektu? Un tas tāpēc, ka uzņēmuma vecais nosaukums ir Sergei Kiselev & Associates.

Par vadītāju lomu mākslā. Arhitekta vietā stājas menedžeris, producents. Visa masu kultūra darbojas šādi – jūs ievietojat 60 miljonus.. vajadzētu saņemt 200. Šodienas arhitektūras uzņēmums – «liels birojs", Piemēram, Normans Fosters. Kā tas darbojas? Astoņi puiši ierodas Maskavā un ātri rīkojas pareizi. Foster- efektīvs vadītājs. Rezultātā Pekinas, Astanas, Rīgas un Berlīnes projekti ir vienādi. Kas tajā ir labs? Ka nav nolaidības: kas ir Londonā, tas ir Managvā. Taču personiskais tiek izskalots, un līdz ar to arī mākslinieciskais.

Par sevis uztveri. Kas es jūtos kā? Katrā ziņā ne vadītājs. Bet es nevēlos būt mašīnas ritenītis, es nevēlos piedalīties blokkasteru veidošanā. Vienmēr ir kāda paralēlā dzīve. Starp amerikāņu filmām ir arī citas: brāļu Koenu, Džārmuša. Tas ir paralēlās, nemasveidīgās kultūras ceļš.

Par paralēlu ceļu. Manuprāt, darbs ar maziem objektiem ir.. un ir paralēla kultūra. Ir privāts klients, ir mājas un dzīvokļi. Bieži vien pēc tam, kad ir uzcelta liela daudzdzīvokļu ēka, mums tiek lūgts projektēt dzīvokli tajā. Jahtu pilsēta mēs jau esam paveikuši dažus darbus. Tas viss ir ļoti jauki. Darbs, no vienas puses, ir autorisks, no otras.. adrese. Pašlaik mēs projektējam dzīvokli arhitekta Vladimira Kildiševa konstruktīvistiskajā mājā Basmannij tupik. Dzīvoklis atrodas septītajā stāvā. Skaistākā vieta ar lielisku skatu. Tajā ir visdažādākās alūzijas. Tā ir dzelzceļa sliežu romantika, pats pilsētas centrs un skaistā vakara ainava, kas paveras pa logiem. Mūsu projektētais dzīvoklis bija kopmītne – 75 kvadrātmetri un astoņi logi! Neticami interesanti to pārveidot par privātu mājokli, vienlaikus saglabājot tās sākotnējo garu.

Lasīt arī  Miele izstādē IFA 2014 prezentē jaunus mājas maģijas produktus

Par stilu. Galvenais ir Racionalitāte. Pārējais ir.. tikai rokraksts. Katram tas ir atšķirīgs. Un par to nav vērts domāt, tāpat kā jūs nedomājat par elpošanu. Stils – vienā elpas vilcienā. Jums visu laiku jādomā par lietderību un izturību, jo, ja domāsiet par skaistumu, nebūs ne pirmā, ne otrā, un nebūs arī skaistuma. Vienmēr atradīsies kāds, kurš teiks, ka tas nav skaisti.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: