Itāļu dizains satiekas ar Latviešu mākslu

Natuzzi atzīmēja trīs Rīgas izstāžu zāļu atklāšanu ar mākslas projektu, kurā piedalījās Latviešu fotogrāfs un dizaineri, kas dalījās savā redzējumā par Itāliju un itāļu dizainu.

2010. gadā itāļu zīmols Natuzzi- Viens no slavenākajiem ādas mēbeļu ražotājiem – Maskavā atklāja uzreiz trīs izstāžu zāles. Mākslas projekta "Itāļu dizains satiekas ar Latviešu mākslu" atklāšana notika vienlaikus ar šo pasākumu. Rezultāti tika prezentēti 23. septembrī, atklājot Natuzzi izstāžu zāli Frunzenskas krastmalā.

Šādi projekti jau kļūst par Natuzzi tradīciju. Trīs gadus iepriekš Beļģijā tika īstenots projekts "Itālijas un Beļģijas dizains", slaveni dizaineri prezentēja savu redzējumu par Natuzzi produktiem. Savukārt 2008. gadā, atzīmējot izstāžu zāļu atklāšanu Nīderlandē, dizainers Pērsijs Iraskins (Percy Irasquin) no Natuzzi ādas darināja vakarkleitu.

Projekta "Itāļu dizains satiekas ar Latviešu mākslu" ietvaros Fotogrāfs Grigorijs Jarošenko apmeklēja Natuzzi dzimteni, Apūlijas provinci, un fotografēja ainavas, fabrikas telpas un mēbeļu ražošanas procesu, kā arī uzņēmēja prezidenta Pascuale Natuzzi un rūpnīcas darbinieku portretus. Un dizaineri Dmitrijs Gutovs, Stass Šuripa un Makss Čerņicovs parādīja savas Natuzzi krēslu polsterējuma interpretācijas.

Piemēram, Dmitrijs Gutovs ir "pārkrāsojis" Liz krēsls. Glezna "Armēnijas apdrukātais audums" pamatā ir zīmējumi tekstilizstrādājumiem un sienu segumiem, kas pārtulkoti gleznu formātā ( tas ir viens no galvenajiem dizainera darba tematiem ). Pats raksts datējams ar 13. gadsimtu.

Stass Šuripa ir radījis darbu "Vējš" Izstrādāts, pamatojoties uz krēslu Pirouette. Dizainere ir izmantojusi ģeometriskas formas un košas krāsas. Iedvesma smelta datoru estētikā, pilsētu ainavās un 20. gadsimta minimālisma mākslā.

Makss Čerņicovs izgudroja noņemamus Brend krēsla pārvalkus. Projekts Yeti viņš izmantoja krāsainas atlasa lentes "Itālijas Toskānas pakalnu un Latvijas Melnās zemes zaļo pļavu krāsās". Šie motīvi atspoguļojas kolekcijā Soul, dizainers izstrādājis savam zīmolam MAX CHERNITSOV.

Lasīt arī  Dizaina lekcija par Maiami
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: