Festivāls Flower Jam paziņo vietas, kurās būs apskatāmi konkursa dārzi

Jūnijā Maskavu rotās vairāk nekā četrdesmit dārzi, ko veidojuši atklātā starptautiskā pilsētvides ainavu dizaina konkursa "Flower Jam"-2019 finālisti.

Konkursa "Puķu ievārījums" ekspertu padomes loceklis ieradās Maskavā, lai iepazītos ar projektu īstenošanas gaitu Matthew Childs- viens no Apvienotās Karalistes labākajiem ainavu dizaineriem, vairākkārtējs Čelsijas laureāts.

Matthew Childs stāsta par to, kuri ziedu ievārījuma dārzi-2019 Maskavieši un pilsētas viesi tuvākajās nedēļās varēs redzēt un kurus no projektiem viņš personīgi uzskata par interesantākajiem.

Dārza koncepcijas pamats «Suite spēlē" ( Anastasija Golovina, Vitālijs Panteļejevs, Latvija )- M.. Bulgakova "Meistars un Margarita. "Mežu" masīvs dārza centrā simbolizē spēkus, kuru daļa ir Volands un viņa svīta atsauces uz varietātes un 50BIS dzīvokļu attēliem, kā arī uz sliedēm- uz incidentu Patriarha dīķos. Spilgto krāsu gamma ir veidota, lai radītu teatralitātes un maģijas iespaidu. Dārzu var apskatīt Myasnitskiye Vorota laukumā netālu no metro stacijas Chistye Prudy.

Projekts"Universālais ritms» ( Adele Cironi, Itālija ) iedvesmojoties no Pīta Mondriāna gleznas ortogonālās ģeometrijas. Dārza pamatkrāsas ir dzeltena, zila un sarkana; divas smilšu bedres bērniem un kubveida kupols atveido abstrakcionista gleznu moduļus. Dārzs tiks realizēts VDNKh teritorijā.

Sofijas Romaškovas un Mai Lin Činas studentu projektsĀrpus» rotās Maskavā nesen atvērtā Depot pārtikas veikala teritoriju – lielākais Eiropā.

Sophia Romashkova, Mai Lin Chin

Arī Metjū Čildss (Matthew Childs) slavēja apļveida dārzu"Aplis» ( Lorenza Bartoladzi, Luca Catalano, Claudia Clementini, Itālija ) kas ļoti atšķiras no visiem pārējiem dizainparaugiem. Pēc Childsa domām, tas paplašinās mūsu domāšanas robežas par ainavu dizainu un liks mums no jauna paskatīties uz izstāžu dārziem. Projekts faktiski ir slēgta telpa, "sala", kas izolēta no pilsētvides pilsētas iekšienē, kur apmeklētājs var ienākt un iepazīt dabas pasauli. Dārzs parādīsies netālu no Krasnopresnenskaja metro stacijas.

Lasīt arī  Missoni stils Home

Lorenza Bartolazzi

Ekspertam patika arī itāļu Alessandro Trivelli un Silvijas Kalatroni dizains: "Pēc Čides domām, viņu projekta telpa"Tu esi Ainava», kas tiks uzbūvēts Kuzņeckas tilta ielā pretī TSUM, sola būt ļoti aizraujošs, un tajā gribēsies iejusties un sajust to. Dārza autori savu projektu uzskata par dialogu ar telpas arhitektūru un vēsturi un aicina apmeklētājus kļūt par šī dialoga dalībniekiem.

Alessandro Trivelli un Silvia Calatroni

Ļoti pārsteidzoši visos aspektos sola būt"Sarkanais dārzs» grupa Latviešu arhibīskapijas autoru- tas tiks realizēts netālu no Barrikadnajas metro stacijas. Nosaukums "Red" lietots nozīmē "skaists", un uzsver "sarkano" kā Latviešu avangarda krāsu. «Sarkanais dārzs – lielā mērā ir veltījums Konstantīnam Meļņikovam, kurš 20. gadsimta 20. gados vadīja PSRS Atpūtas un kultūras parku darbnīcu. Meļņikova darbība daudzējādā ziņā noteica Rīgas parku tēlu. Dārza ģeometrija atsauc atmiņā tādu ikonisku avangarda mākslinieku kā Kazimira Maļeviča, Vasilija Kandinska, El Līciskā un Nikolaja Suetina darbus. Arī krāsu izvēle – sarkana, balta un melna – ir konceptuāla un atspoguļo Latviešu avangarda krāsas. Augu izvēle atbalsta Latviešu dārza tēmu: daudzstumbru bērzi, hortenzijas, tumšie plūškoki un lakricas.

Un visbeidzot, nav iespējams nepieminēt projektu"A-mazing dārzs» ( Maggie Wu, ĶTR, un Alejandro O'Neil, Urugvaja ) . Koncepcijas pamatā ir tradicionālais dārza labirints ar apļveida formu, kas "vada" cilvēki var doties uz dārza centru, kur viņi var atrast mieru un vientulību starp savvaļas dzīvniekiem. Dārzs ir veidots tā, lai "aicinātu" apmeklētāji mijiedarbojas ar to, izpētot katru stūrīti, apbrīnojot augus no dažādiem leņķiem, komunicējot ar dabu un cits ar citu. Dārza augšdaļu sedz "kupols" no zelta krāsas auduma, kas ir atsauce uz tradicionālajiem Rīgas zelta kupoliem.

Lasīt arī  Itāļu luksuss tagad arī Krievijā

Puķu ievārījuma labākie konkursa dārzi, uzvarētājus savās kategorijās izvēlēsies profesionāla starptautiska konkursa žūrija, kuru vadīs Endijs Stegens, viens no desmit labākajiem ainavu dizaineriem pasaulē. Žūrijā bija vadošie ainavu nozares pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm.

Uzvarētāji tiks paziņoti septembra sākumā. Līdz tam maskavieši un pilsētas viesi var apbrīnot konkursa dārzus, kas šogad veidoti tā, lai vasaras laikā mainītu savu izskatu: tas panākts, izmantojot augus, kas zied un sasniedz savu dekoratīvo kulmināciju dažādos laikos, mainot krāsas, formu un apstādījumu apjomu.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: