Dārzi un cilvēki – starptautisks ainavu mākslas festivāls

VDNKh notiks VIII Rīgas Starptautiskais ainavu mākslas festivāls "Dārzi un cilvēki".

Kur: VDNH, Ziemeļu laukums

Kad: no 12. līdz 21. augustam

Sīkāka informācija: /

No 12. līdz 21. augustam VDNKh Dārzi atkal uzziedēs – Ziemeļu dārzos notiks 8. Rīgas starptautiskais festivāls "Dārzi un cilvēki". Šī gada dārza konkursa tēmas Sapnis vasaras naktī un "Dārza aritmētika". Lielā dārza" kategorijas un "Mazais dārzs" būs apskatāmi vairāk nekā 15 dārzi no Latvijas un BaltLatvijas vadošajiem dizaineriem.

«Šogad festivāls "Dārzi un cilvēki" notiks pašā Rīgas centrā Ne gluži ierastais formāts – dārza konkursam ir 2 tēmas. Tas ir saistīts ar to, ka pagājušā gada pandēmija neļāva mums rīkot konkursu un pilnvērtīgu dārzu izstādi skatītājiem. – festivāla direktore Jeļena Beļajeva. – Jo interesantāks un izaicinošāks šoreiz bija žūrijas uzdevums un vairāk vietas dizaineru iztēlei. Ikviens ir laipni aicināts izstaigāt VIII Dārzu un cilvēku festivāla brīnišķīgos dārzus!

Šogad ainavu dizainerus vērtēs ekspertu žūrija, kurā būs praktizējoši Latvijas ainavu arhitekti. PortālsAtiana Kazarina un Anna Bykova prezentēs savu Viridis Globus projekts. Zaļais teātris", iedvesmojoties no Šekspīra mākslas. Autori centīsies radīt vecā teātra atmosfēru. Dārzā būs dažādu formu bruģakmeņi kā vecās Londonas bruģī, koka klāji, apgriezti dzīvžogi, kas vedīs skatītājus uz skatuves labirintā.

Hipnosa dārzs no arhitektiem Rjazaņā ( Tatjana Zvezdočkina, Jeļena Rižova, Olga Koržikova, Ļubova Tjurina, Anastasija Alimpieva ) 100 kvadrātmetru laukums. . Apmeklētāji sastapsies ar Atēnu ielām un pilīm, maģisku dienvidu mežu, pļavu, kur notiek mākslinieku mēģinājumi, pasaku karalienes gultu, iemīlējušos bēgļu slepeno tikšanās vietu.

Sieviešu dizaina komanda ( Ksenija Eremenko, Marija Badina, Jekaterina Čukhas, Jevgēņija Voroncova ))))) uzdāvinās dārzam mistisku nosaukumu «Ragana-ma'. Kopš seniem laikiem cilvēki Krievijā ir cienījuši un baidījušies no cilvēkiem ar maģiskām zināšanām un prasmēm, jo viņiem ir īpaša saikne ar Māti Zemi. Radītāji sola radīt dārzu, kurā realitāte kļūst par sapni, kurā sapnis mijas ar realitāti.

Lasīt arī  Pirmā palīdzība!

Saskaņā ar tradīciju, dārzi, kas piedalās nominācijā «Iesācēju dārzi" festivāla laikā notiks būvdarbi – viesi varēs klātienē vērot, kā strādā ainavu veidotāji.

Apmeklētājus gaida labāko ainavu dizaineru dārzi, meistarklases, ekskursijas pa dārziem to autoru pavadībā, dārza augu, dārzkopības instrumentu, materiālu un aprīkojuma izstāde un daudz kas cits.

Cilvēkiem, kas dzīvo lielpilsētās – Projekts "Dārzs pilsētā, kur ikviens var redzēt, cik daudz garšīgu un veselīgu produktu var izaudzēt uz sava balkona. Projekts "Bouquet Boom" – tiem, kas vēlas apgūt pušķu veidošanas mākslu. Bērniem un viņu vecākiem ir sagatavota bagātīga programma Darbnīcas, kvesti, mūziķu uzstāšanās.

Zaļā lekciju lasītava būs atvērta katru dienu festivāla teritorijā dārzkopības entuziastiem un profesionāļiem. Izstādes dārzos izstādītos augus varēs nekavējoties iegādāties partneru vietās vai pasūtīt kokaudzētavās.

Katru festivāla vakaru tiek ieslēgts dārza apgaismojums, kas dārziem piešķir pavisam jaunu perspektīvu.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: