Viens katls vai dubults katls: kādu katlu izvēlēties un kāpēc??

Jautājums par to, kā organizēt karsto ūdeni mājā, jums ir jāizlemj pēc iespējas ātrāk – gāzes katla izvēles posmā. Optimālā risinājumā ņemtas vērā visas mājas iezīmes.

Kāda ir atšķirība?

( DHW ). Ja to izmanto bez piederumiem, vienkontūra katls uzsilda ūdeni tikai apkurei. Divu ķēžu – gan apkurei, gan karstā ūdens sagatavošanai.

Dubultais katls. Tas ir aprīkots ar īpašu ierīci karstā ūdens padeves pārvaldībai: papildu siltummaini, kurā karstais sildītājs uzsilda ūdeni no aukstā ūdensvada sistēmas, un vārstu, kas regulē sildītāja plūsmu. Vienā no stāvokļiem vārsts novada uzsildīto ūdeni uz centrālapkuri ( DHW). Bet, tiklīdz tiek atvērts karstā ūdens krāns ( kāds sāk to lietot ) vārsts maina pozīciju: dzesēšanas šķidrums nonāk siltummainī un uzsilda ūdeni karstā ūdens sistēmai. Visas šādas ierīces dod priekšroku karstajam ūdenim: kamēr karstā ūdens krāns ir atvērts, centrālās apkures sistēma ir atvienota no apkures katla.

Vienkontūra katls. Mūsdienu vienkontūra katli var sildīt ūdeni arī mājsaimniecības vajadzībām, taču tam ir nepieciešams boilers, kas tiek iegādāts atsevišķi. Tā ir tvertne ar spirālveida siltummaini iekšpusē, kas ņem siltumnesēju no boilera un uzsilda karsto ūdeni no krāna. Ir arī vārsts, kas regulē siltumnesēja plūsmu no apkures katla, pamatojoties arī uz karstā ūdens prioritāti. Gandrīz visi mūsdienu vienvadu katli ir aprīkoti ar katla bloku. Ja katls iegādāts bez šiem elementiem, tie jāuzstāda un jāizvēlas speciālistam.

a ) 1 vienkontūra katls, 2 TŪV sistēma, 3 TŪV pieslēgums, 4 netiešais ūdens sildītājs, 5 aukstais ūdens; b ) 1 divkontūra katls, 2 TŪV sistēma, 3 TŪV pieslēgums, 4 aukstais ūdens

Lasīt arī  Algoritms izvēloties gāzes katlu: kā ietaupīt naudu par to, ko tērēt?

Izmēri un jauda

Divkontūru gāzes stāvu katli. Tām ir jāpievērš īpaša uzmanība, izvēloties izejas – No tā ir atkarīga arī "produkcija" strūklas no karstā ūdens krāna. Karstas vannas sagatavošanai minimālajai katla jaudai jābūt 18 kW, bet dušai – 18 kW vismaz 10 kW. Tomēr, lai duša nepārvērstos kontrastā, kad atverat otro karstā ūdens krānu, izvēlieties divkontūru stāvvadu gāzes apkures katlu ar minimālo jaudu 28 kW.

Vienkontūra katli. Noteicošais faktors ir katla tilpums. Jo vairāk cilvēku ir mājā un jo biežāk viņi vēlas mērcēties vannas istabā, jo lielāks ir nepieciešamais tilpums. Standarta komplektācijā katls tiek piegādāts kopā ar katlu 100-120 litri, bet 300 litru boilers neiekļautos lielā vannā ar burbuļvannu.

1 ) katla saturs, 2 ) siltumizolācija no poliuretāna putām, 3 ) sūknis siltumnesēja cirkulācijai caur katla siltummaini, 4 ) siltummainis, 5 ) aukstā ūdens padeve, 6 ) izplešanās tvertne, 7 ) pretvārsts, 8 ) karstā ūdens sistēma, 9 ) cirkulācijas caurule, 10 ) cirkulācijas sūknis, 11 ) termostats, 12 ) drošības vārsts, 13 ) avārijas drenāža

Pieejams vietnē

Divu ķēžu režīmā tur ir viss. Divkontūra stāvgrīdas gāzes apkures katls parasti jau ir aprīkots ar visu nepieciešamo: cirkulācijas sūkni, drošības vārstu, membrānas izplešanās trauku un armatūru. Viss, kas nepieciešams, lai uzstādītu šādu mini katlu telpu Gāzes padeve, ūdensvads un dūmgāzu ventilācija.

Vienkontūra.. visi atsevišķi. Ir ne tikai jāpērk papildu aprīkojums, bet arī tas jāuzstāda katlumājā, kas prasa ievērojamu telpu. Šajā ziņā ērtāk ir uzstādīt pie sienas vienu katlu Viņiem jau ir daļa nepieciešamo mezglu, atliek tikai pieslēgt ūdens sildīšanas katlu TŪV sistēmai ar aizsardzības elementiem.

Vienkontūra. Vieta ir nepieciešama pašam katlam, izplešanās tvertnei, sūknim un drošības vārstam. Ņemot vērā sistēmas lielumu, labāk to novietot tā, lai tā nebūtu redzama. Abu apkures katlu montāža ir ļoti vienkārša labam profesionālim.

Lasīt arī  Ariston lietotne viedtālruņiem

Kurš no tiem ir kompaktāks??

Divu ķēžu. Ja mājā ir minimāla brīva telpa, labākā izvēle ir divkontūru katls. Tā kā katls nav nepieciešams un korpusā jau ir iebūvēti piederumi, tam ir vieglāk atrast vietu.

Kurš ir labāks??

Dubultais katls ir ekonomiskāks. Divkāršā kontūra katls tiek ieslēgts tikai tad, kad ir pieprasījums pēc ūdens. Vienotais kontūrs vienmēr tiek ieslēgts, kad ūdens ir atdzisis ( katlā tas notiek pēc pāris stundām ). Un pat tad, ja tas netiek izmantots, tas tērē kurināmo apkurei.

Vienkontūra ir ērtāk. Karstais ūdens no krāna plūst nekavējoties un vienmērīgi. Tas nekļūst aukstāks, ja kāds kaut kur ir atvēris citu krānu. Katls uzkarsē visu ūdens daudzumu uzreiz, tāpēc to var izmantot bez ierobežojumiem.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: